banner

53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun 5. etabının galibi Sam Bennet, 2.’si Ahmet Örken

53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu'nun 5. etabının galibi Sam Bennet, 2.'si Ahmet Örken

Dünyaca meşhur bisikletçilerin çaba ettiği ve başta ‘Pro Tour’ olarak düzenlenen 53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun Selçuk ile İzmir arasındaki 5. etabını BoraHansgrohe takımından İrlandalı Sam Bennett kazandı. Bu etabın 2.si ise Türk sporcu Ahmet Örken oldu.

Genel klasmanda liderliğini koruyan Sam Bennett, düzenlediği basın toplantısında “Demin büyük sprinterler aralarında değilim fakat ben de kariyerimi yapı ediyorum.” dedi.

Ahmet Örken ise üçgenin taban olmayan kenarı sonunda “Yıllardır bunu bekledim. Çok çok mutluyum. Tüm Türk halkına bunu hediye ediyorum. Son bölümde Sam Bennett’ı takip ettim, cümbür cemaat ardında durmaya çalışıyordu. Son bölümde bakımlı bir aradan geçtim.” değerlendirmesinde bulundu.

TUR 2017’nin kariyeri için manâlı bir basamak olduğunu söyleyen Bennett, “Büyük yarışlar için deneyim kazanmam namına bir fırsat oldu. Demin (Mark Cavendish, Andre Greipel, Marcel Kittel gibi) büyük sprinterler aralarında değilim ama ben de kariyerimi inşa ediyorum. Şimdilik ekip içinde Peter Sagan’ın ardındaki iyi bir 2. isim olduğumu düşünüyorum.” ifadelerini kullandı.

Ahmet Örken Sam Bennett 53. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir