banner

Adana’da polisin eve yaptığı baskında kaçan zanlılar, yakalandı

Adana'da polisin eve yaptığı baskında kaçan zanlılar, yakalandı

Edinilen bilgiye takriben durum, Seyhan ilçesine yan Barbaros Mahallesi’nde meydana geldi. Adana Emniyet Müdürü Osman Ak’ın uyuşturucu satıcılarına karşın başlattığı yoğun mücadele dahilinde Seyhan İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri de çalışmalarını hızlandırdı.

Seyhan Güvenlik Müdürlüğü ekipleri Barbaros Mahallesi’nde bir evde uyuşturucu olduğu ihbarı üzerine çabuk harekete geçti. Özel harekat polisinin de yardım verdiği operasyonda polis kapıya vurarak, “Aç polis!” diye bağırınca evdeki bir takım şahıslar damdan kaçmaya çalıştı. Polis hemen koçbaşı ile kapıyı kırıp içeri girdi. Evin etrafını çeviren polisler de kaçan zanlıları kovalamaya başladı. Zanlılar, kaçarken ellerindeki silahları da bir bir atmaya başladı. Polis, keza şahısları kovaladı hem de attıkları silahları topladı. Kısa süren kovalamacanın ardından Turan E. (26), Ayhan B. (32) ve Ahmet K. (24) yakalandı. Polis, önce zanlıları yere yatırdı sonradan da bir kısmını kaçarken atarak kurtulmaya çalıştıkları 8 pompalı tüfek, 2 silah ve 1 otomatik silahı yanlarına dizdi. Evde bulunan Diyadin B. (34), H.E. (16) ve Tufan Y. (24) de gözaltına aldı. Zanlılardan biri, polis merkezine götürülerken gazetecilere “Çek düşmanlarımız yakışıklı görsün” diye karşı çıktı. sonradan polis, hassas burunlu ‘Şans’ isimli narkotik köpeğiyle evde yaptığı aramada dolabın çekmecesinde kıyafetlerin aralarında 18 gram esrar ele geçirdi.

Gözaltına alınan 3 birey kahvehane baskını zanlıları çıktı

Polis, gözaltına alınan şahsıları polis merkezinde ayrıntılı bir şekilde incelemeye aldı. Zanlılardan Ahmet K., Ayhan B. ve Turan E.’nin 28 Mayıs günü Ahmet Cevdet Yağ Caddesi’nde bir kıraathanenin kurşunlanarak Orhan Aydemir ve Ferhat Balıkçı’nın yaralanması olayına karışmış olabileceğinden şüphelenen polis, mağdurları polis merkezine çağırarak tanı yaptırdı. Mağdurlar 3 zanlının da kıraathaneye silahlı hamle yapan ve kendilerini yaralayan kişiler olduğunu söyledi. Bunun üstüne zanlılara adam yaralama ve iş yeri kurşunlamadan da işlem yapıldı. H.E. ve Tufan Y. ifadeleri alındıktan sonra özgürlük bırakılırken, diğer 4 zanlı adliyeye sevk edildi. 

Fatih Keçe-Serkan Çetinkaya
 Haber Etiketleri:
· · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir