banner

Adana’da süpürge sopasıyla cinayete müebbet hapis istemi

Adana'da süpürge sopasıyla cinayete müebbet hapis istemi

Adana’da süpürge sopasıyla darbettiği arkadaşının ölümüne niçin olduğu öne sürülen sanığın müebbet hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.

Adana 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutsak sanık Battal Şirin (45), cezai ehliyetinin tespiti için sevk edildiği hastanede bulunması nedeniyle getirilmedi. Tarafların avukatları ise duruşmada hazır bulundu. Maktul Hasan Özbilen’in (64) kızı Yaren Özbilen, sanıktan şikayetçi oldu.

“HER YER KAN İÇİNDEYDİ”

Annesiyle babasından öbür yaşadıklarını anlatan Özbilen, “Babam Suriyeliler ile bir evde kalıyordu. Battal Şirin babamın kaldığı eve gidip geliyordu. Bayramın birinci günü babamın yanında gittim kendisine 200 lira verdim. Bayramın ikinci günü babamın hastaneye kaldırıldığı haberi geldi. Hastaneye gidip durumunu öğrendikten sonra kaldığı eve gittim. Her yer kan içindeydi. Babamın cüzdanı evin içindeydi. İçinde para yoktu. Telefonu da kayıptı.” ifadesini kullandı.

Daha daha sonra tanıkları dinleyen mahkeme heyeti, sanığın tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Merkez Seyhan ilçesi İstiklal Mahallesi’nde 26 Haziran’da, Sevimli kendisine küfredip çekiç fırlattığı gerekçesiyle arkadaşı Özbilen’i sopayla darp etmiş. Özbilen kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmiş, firar eden Şirin ise 11 Temmuz’da yakalanmıştı.

adana

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir