banner

AK Parti’den belediyelere uyarı daveti

AK Parti'den belediyelere uyarı daveti

Belediye başkanlarının galibiyet ve kamuoyu sempatisini anketlerle belirlemeye çalışan parti, yeni bir usul geliştirdi. Hakkında bahis olan belediye başkanları, Ankara’ya çağrılıyor. Parti yönetiminin oluşturduğu küçük komite, uyarı ve operasyon sürecini başlatıyor.

Alınan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da zaman zaman dile getirdiği belediye ve parti örgütlerindeki değişiklikle ilgili olarak son aylarda, kapalı kapılar ardında alıştırma başlatıldı. Bir yandan ilçe ve il kongreleriyle yeni yönetimlerin belirlenmesine çalışılırken, ‘belediyelerle ilgili iddialar’ için de farklı bir alıştırma yürütülüyor. Belediyelerle ilgili olarak yaptırılan anketler ve değerlendirme formlarıyla ‘performans ölçümleri’ yapılıyor. Hakkında ciddi iddialar ortaya atılan belediye başkanlarına mercek tutuluyor. Bu kişilerin partiye özel olarak eğlence edildiği, ortaya atılan iddialarla ilgili olarak uyarıda bulunulduğu ve savunmasının dinlendiği öğrenildi.

İHRAÇ SÜRECİ BAŞLADI
Yerel projelerle ilgili sıkıntı yaşanan, vatandaşlarla letişimi yetersiz olan, şikayete konu olan belediye başkanları konusunda kurulan bu mekanizmanın, bir nevi ön değer biçme olduğu belirtildi. Uyarıların dikkate alınmaması ve iddiaların belgeye dayandığının ortaya çıkmasının arkasından bazı belediye başkanlarıyla ilgili partiden ihraç sürecinin başlatıldığı ve haklarında soruşturma açıldığı bilgisi verildi. Bu İncelemenin peşinde Adana’da bir, Ankara’da iki, Kastamonu’da bir ilçe belediye başkanıyla ilgili olarak ihraç ve soruşturma sürecinin işletildiği dile getirildi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir