banner

AK Parti’den Kılıçdaroğlu’na tepki: Tehlikeli bir oyun oynuyor

AK Parti'den Kılıçdaroğlu'na tepki: Tehlikeli bir oyun oynuyor

AK Parti Sözcüsü Mahir Ünal düzenlediği basın toplantısında CHP Gene Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun İstanbul yürüyüşü ve Maltepe mitingiyle ilgili konuştu. CHP liderinin tehlikele bir oyun oynadığını bildiren Ünal şunları söyledi: “Kılıçdaroğlu’nun parlamentoya ve siyasete saygılı olmaya davet ediyorum. Kılıçdaroğlu güvenli olmayan bir oyun oynamaktadır.Seçilmiş meşru hükümeti, usulsüz edemez, bu millet de buna müsade vermez. Sayın Kılıçdaroğlu bu milleti sokakla korkutacaksa bu insanlar 15 Temmuz cehennemini yaşayan ve tanklara göğsünü siper etmiş bir millettir. Meşru siyaset içerisinde, ulusal iradenin tecelligahının TBMM olduğunu kasten siyaset yapmalıdır. Kılıçdaroğlu ve arkadaşlarının CHP’sinin bilmesi gerekir ki, sandıktan 25 milyon oyla çıkmış iradeyi değil saymak faşizmdir. Yargı sokakta aranmaz, sandığı ve seçimi yok sayan, ayaklanma çağrısı yapan Kılıçdaroğlu, topluma bir anarşizm yanlısı olma sunmaktadır.”

‘KILIÇDAROĞLU FETÖ TEMİZLİĞİ YAPMADI’

Ünal dün Kemal Kılıçdaroğlu’nun Maltepe mitinginde dile getirdiği, “15 Temmuz darbe girişiminin siyasi ayağı ortaya çıkarılsın ve hakiki darbeciler yargılansın” çağrısıyla ilgili soruya yanıt verdi. Ünal, “Bir şeyi defalarca yeniden söylerseniz o şey reel olmaz. Güneş de balçıkla sıvanmaz. 17-25 Aralık’tan sonra STK görünümlü bu yapının terör örgütü olduğu ortaya çıkmıştır. Paralele devlet yapısı olarak devlet göre isimlendirilmiştir. Ve ondan sonradan da bu yapıyla ilgili belirli kesin bir çaba başlatılmıştır. 17-25 Aralık 2013’deri daha sonra AK Parti, lokal seçimler iki tane genel seçim ve üç tane kongrede kendi temizliğini yapmıştır. Lakin siyasi ayağından bahseden Kemal Kılıçdaroğlu CHP içerisinde hiçbir FETÖ temizliği yapmamıştır” dedi.

15 TEMMUZ ETKİNLİKLERİ

Ünal 15 Temmuz’da yapılacaklar hakında da şşöyle konuştu:”15 Temmuz etkinlikleri yarın itibariyle başlıyor. Cumhurbaşkanlığımız ve onun dışarıda tüm toplumsal kesimlerin kendi etkinlikleri var. Biz de kendi etkinliklerimizi yapıyoruz. Biz de AK Parti olarak kendi etkinliklerimizi, anma törenlerimizi gerçekleştiriyoruz. AK Parti olarak Cumhurbaşkanımızın himayesinde gerçekleşen etkinliklerimize katılacağız. Yarın sabah 81 ilde valilikler, milletvekilleri kabir ziyaretlerine bulunacak. Ondan sonradan da devam edecek. Cumhurbaşkanlığımız sanıyorum, başlıca çerçeveyi kamuoyu ile paylaştı.”

 

 

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir