banner

AK Partili Dağ: Anketlerde en yakın partiye 2,5 kat fark atmış durumdayız

AK Partili Dağ: Anketlerde en yakın partiye 2,5 kat fark atmış durumdayız

AK Parti Denizli Çivril ilçesi 6. Herzamanki kongresi Genel Başkan Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ’ın katılımıyla gerçekleşti. Kongrede konuşan Dağ, “Kamuoyu yoklamalarında bize en yakın partiye 2,5 kat fark atmış durumdayız” dedi.

AK Parti Denizli Çivril ilçesi 6. Olağan kongresi yapıldı. Vali Recep Yazıcıoğlu Konferans Salonunda yapılan kongreye AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, AK Parti Denizli Milletvekilleri, Şahin Tin, Cahit Özkan, Sema Ramazanoğlu, AK Parti İl Başkanı Necip Filiz, ilçe belediye başkanları ve partililer katıldı.

Hürmet duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan kongrede milletvekilleri birer hitabe yaptı. sonra konuşan İl Başkanı Necip Filiz, 2019 seçim çalışmalarına başladıklarını söyledi. Filiz, “Genel Merkezin talimatları doğrultusunda, ilçe kongrelerimize başladık. Bugün itibariyle Çameli, Acıpayam, Honaz, arkasında Kale, dün Serinhisar, Tavas ve bugün de Çivril ve Babadağ ile birlikte inşallah Denizli’de 8 ilçenin kongre sürecini tamamlayacağız” dedi.

“ÖLÜMLER ÜZERİNDEN OPERASYONLARA YENIDEN BAŞLADILAR”

daha sonra konuşan AK Parti Genel Başkanı Yardımcısı ve İzmir Milletvekili Hamza Dağ, “Son günlerde yaşanan bir olay var. HDP milletvekili birisinin annesi vefat etti ve bir mesele oldu. bir gün sonradan çoğu açıklama oldu. Ben Ankara’daydım doğrusu, HDP genel başkan yardımcısı ve milletvekillinin annesinin vefatından haberi olmadı. bir takım hadiseler yaşanmış. Derhal insan şunu sorguluyor. O cenazenin oraya gömüleceği ve o insanları oraya getiren zihniyet, hangi zihniyet. Yani o eylemcileri oraya getiren, onu haber veren kimler. sonradan içişleri bakanımızın bir kişinin fotoğraf çektirmek istemesi ve fotoğrafı çektirmesi, o kişinin gözaltına alınması. Orada o fotoğrafın servis edilmesi. Oraya baktığımız süre ne eyvah ancak, ölümler üzerinden bazı operasyon yapma görevine her tarafta başladılar. Geçmişimizde Berkin Elvan olayı vardı. Bir sene fişe takılı olan Berkin Elvan’ın fişini, yerel seçimler öncesinde fişini çektiler. Daha öncesi 6-7 Eylül olayları biz, bunları fazla gördük. Bundan Böyle bu bayatlamış operasyonları yapmaktan vazgeçin. Tabii ki bizim dinimizde, örfümüzde, kültürümüzde cenazeye hürmet vardır. Cenazeye saygıyı ardına kadar kullanmak zorundayız. Ama oraya o insanları getirenleri denetlemek, onları ortaya içeri almamak ve onların takipçisi edinmek zorundayız” dedi.

“TEŞKİLATLAR YAPTIKLARI HER ŞEYİ SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞMASIN”

Konuşmasının devamında teşkilatlarda bir takım hastalıkların olduğunu ve bunların atılması gerektiğini gösteren Dağ, teşkilatlara yapılan hizmetlerin aralıksız paylaşılmaması gerektiğini söyledi. Gereksinim sahipleri vatandaşlara yapılan sosyal yardımların paylaşılmasının içten olmadığını vurgulayan Dağ, “Tabi 2001 ruhuyla yürürken, 2023 hedeflerine giderken 2019 seçimlerinde başarmak zorundayız. Son dönemde biz teşkilatlardayken Allah’tan bu sosyal medya yoktu. Son dönemlerde il başkanlıkları ve ilçe başkanlıkları zorlama olmaya başladı. Çünkü ‘klavye mücahitleri’ var. Çıkıyor ‘klavye mücahidi’ böylece açıktan da yazamıyor, sahte bir hesap açıyor. Milletvekiline veya ilçe başkanına kızmış bir yerde, ona orda saydırıyor. bir defa sahte hesap üzeri gibi bütün davranışların bizim kültürümüzde, davamızda hiçbir yeri olmaz. Değerlerimizle hiçbir alakamız olamaz. Eğer bir birey birine kızmışsa, çıkar karşısına konuşur” diye konuştu.

“ANKETLERDE EN YAKIN PARTİYE 2.5 KAT ÖNDEYİZ”

Kamuoyu araştırmalarında iki buçuk kat öne olduklarını söyleyen Dağ, “Biz yüzde 50’yi görmüş bir partiyiz. Bakın bugün yapılan kamuoyu yoklamalarında, ben aynı zamanda genel merkez anket birimi başkanıyım. Derhal bunu açıklayacak değilim, basın mensupları var. Biz yine, şuanda en yakın siyasi partiye, 2,5 kat fark atmış bir siyasi partiyiz. Öz eleştiri yapıyoruz, hala daha iyi olmalıyız diyoruz. Ola Ki de eleştirinin en fazlasını kendimize yapıyoruz. Fakat buna karşın tabanımızda endişe var diyoruz. Şu var, bu var diyoruz fakat sonuçta bakıyoruz oysa, en yakın siyasi parti 2,5 kat gerimizde, işte bizi diri yapan, canlı yapan ve bizi 2023, 2053 hedeflerine götürecek olan düstur budur” diye konuştu.

Yapılan kongrenin peşinde mevcut ilçe başkanı Mehmet Celep aday gösterilmezken, kongrede tek aday olan Mehmet Kale ilçe başkanı seçildi.

hamza dağ son anketler ak parti

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir