banner

Almanya’ya: Nasıl isterlerse yapsınlar

Almanya'ya: Nasıl isterlerse yapsınlar

ASILSIZ HABERLER
“(Katar krizi) Bugün Ortadoğu’yu en iyi bilen ülke Türkiye’dir. Yangını uzak seyretmek gibi bir lüksümüz yoktur. Suriye, Irak, Yemen, Libya krizleri bitmeden önümüzde Körfez’de yeni bir kriz meydana çıktı. Körfez İşbirliği Konseyi’nin bir takım ülkeleri, Katar ile diplomatik ilişkilerini kesme ve bazı yaptırımlar uygulama kararı aldı. Bu gelişmeyi üzüntüyle karşılıyoruz. Çözümü için Sayın Cumhurbaşkanımız ilk kez almak üzere hükümetimiz diplomatik temasları başlatmış bulunuyoruz. Barışçıl bir diyaloğun geliştirilmesi için Türkiye olarak etkin tutumumuzu sürdürmeye devam edeceğiz. Devletler arası ilişkiler yalan yanlış haberler yüzünden yara almamalıdır.

Rakka’da, ABD’nin oradaki terör unsurlarıyla başlattığı işlem devam ediyor. Rakka’da veya o bölgede herhangi bir noktada güvenliğimizi korkutma eden bir durumla karşılaşırsak, gereken cevabı hemen veririz. Terör örgütlerine takviye müttefiklikle bağdaşmıyor. Türkiye’nin kırmızı çizgileri bellidir, katiyen değişmeyecektir.

FETÖ davaları devam ediyor. Sanıklar duruşmalarda bir tiyatro sergiliyor. Yalanın bini bir para. Ne söylerse söylesinler bu yaptıkları alçak terörün cezasını en ağır şekilde alacaklar. Bundan kaçış yok. Adaletli yargılama yapılmadı gibi bahanelerin arkasına sığınmamaları için azıcık dayanma istiyorum.”

İDAM SLOGANLARI
Partililerin “idam isteriz” sloganlarını karşılıksız bırakan Şimşek, toplantıdan ayrılırken de gazetecilerin, Almanya’nın İncirlik Üssü’nden ayrılma kararına ilişkin sorusuna, “Herhangi bir karar yok bizim tarafımızdan alınan, nasıl isterlerse yapsınlar” yanıtını verdi.  

ZEYTİN Mİ KAYDA DEĞER TESİS Mİ
BAŞBAKAN Yıldırım grup konuşmasında, zeytinlik alanlarla ilgili tartışmaları da şöyle yorumladı: “Neymiş efendim; ‘Zeytin alanları yok edilecek, zeytinlikler ortadan kaldırılacak.’ Zeytin alanı olarak aşina yerlerde geçmişte bir takım yanlış, hukuksuz uygulamalarla sanayi tesisleri yapıldı. O zeytin alanları artık kullanılamaz ayla geldi. Düzenlemeyle zeytin alanlarının 3 kilometre yakınına sanayi tesisi yapılamayacak. Ancak 3 kilometreden fazla mesafede bu tesisler kurulacak. Bu, 11 karakter kurul kadar değerlendirilecek. Oradan müspet bir karar alınırsa ilgili bakanlığa gelecek. Bakanlık olur verirse bu meslek olacak. Türkiye’nin geleceği açısından zeytin mi daha manâli yoksa yapılacak tesis mi daha kayda değer. Meseleyi içten açıdan bakmak, bir kaşık suda kasırga koparmamak lüzumlu.”

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir