banner

Altının onsu yaklaşık 4 haftanın en düşük seviyesine geriledi

Altının onsu yaklaşık 4 haftanın en düşük seviyesine geriledi

Fed kararı ardından dün akşam düşüşe geçen ons altın, günü yüzde 0.8 azalışla 1.301 dolardan tamamladı. Altının ons fiyatı, bugün 1.296 dolar ile 28 Ağustos’tan bu yanlamasına asgari seviyesini görmesinin ardından saat 09.50 itibarıyla bu seviyenin derhal üzerinde dengelendi.

Altının gram fiyatı ise yatay seyirle 146.5 liradan işlem görürken, Kapalıçarşı’da çeyrek altın 241 lira, Cumhuriyet altını da 985 liradan satılıyor.

AA Finans Analisti İslam Memiş, altın fiyatlarının, Fed’in, bilanço küçültmeye ekim ayında başlayacağını ve faiz artırımlarının kademeli olarak devam edeceğini duyurmasının arkasında layık kaybettiğini kaydetti. Fed’in beklentiler doğrultusunda faizleri değiştirmediğini anımsatan Memiş, aralıkta faiz artırımı ihtimalinin masada olduğunu söyledi.

Memiş, Fed’in bilanço küçültmeye ekimde 10 milyar dolarla başlayacağını belirterek, “Fed’in aralık ayında faiz artırımına gideceği beklentileri, altının ons fiyatında satmak baskısının devam edeceğine muhabere ediyor. Altının ons fiyatında düşüşlerin hafta ardına kadar devam edebileceğini varsayım ediyoruz” dedi.

Fed sonrası dolar kurundaki yükselişin altının gram fiyatındaki düşüşleri sınırladığına dikkati çeken Memiş, gram altında 145 lira seviyesinin destek konumuna geldiğini bildirdi.

Altın fiyatı çeyrek altın fiyatı FED altın fiyatı kapalıçarşı altın fiyatı

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir