banner

Ankara AVM çöplüğüne dönebilir

Ankara AVM çöplüğüne dönebilir

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, plansız ve kontrolsüz açılan AVM’lerin ulusal servetin heba olmasına neden olduğunu belirtti.

Palandöken, “Ankara’da kapanan 8 AVM’ye yarım milyar liradan artı yatırım yapıldı. Plansız ve kontrolsüz açılan AVM’ler sadece çevredeki esnafın kapanmasına değil, aynı zamanda milli servetin heba olmasına da niçin oluyor. Ankara’daki bu koşul öteki şehirler için örnek olsun ancak Türkiye, ABD gibi AVM çöplüğüne dönmesin” biçiminde konuştu.

AÇILMADAN KAPANAN AVM VAR

Bir AVM’nin daha sonra hastaneye dönüştüğünü söyleyen Bendevi Palandöken, “Dükkanlara yeterince istek olmadığı için yaklaşık olarak hiç açılmadan kapanan AVM var. Yeni yapılan AVM’ler nedeniyle istek görmediği için yıkılan iki AVM’nin yerine yeniden AVM yapılıyor. Bir AVM, sonradan hastaneye çevrildi. Bir başka biri metruk bir bina olarak duruyor. Tüm bunlar göz önündeyken yeni AVM inşaatları da çabucak devam ediyor. Cümbür Cemaat Ankara’nın kapasitesinin üstünde AVM yapıldığını söylerken, yeni yapılan inşaatlar ise Ankara’nın ileride bütün bir AVM çöplüğüne döneceğine muhabere ediyor. Bu yatırımlar ulusal servettir. Esnafa da, vatandaşa da yazık oluyor” dedi.

alışveriş merkezi avm

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir