banner

Balıkesir’de piromani kâbusu! 10 günde 11 kez…

Balıkesir'de piromani kâbusu! 10 günde 11 kez...

Balıkesir’in Edremit İlçesi’ndeki Gazi Caddesi’nde bulunan 3 katlı bir apartmanda, 10 gün önce elektrik ve su sayaçlarının olduğu bölümünde yangın çıktı. Apartman sakinleri, yangına müdahale ederken, elektrik indirimli olmasına rağmen bir yangın şoku daha yaşadı. Aynı apartmandan 10 günde 11 kez alevler yükseldi. Yangınla ilgili ‘piromani’ şüphesi çıktı. İtfaiye kayıtlarına, meydana çıkan 9 yangın kararsız, son 2 yangın da kundaklama olarak girdi.

PİROMANİ HASTALIĞI MI?

Gazete Habertürk’ten Öznur Karslı’nın haberine kadar apartmanın 2’inci katındaki 3 şahsiyet aileden üvey babasıyla yaşamış ve psikolojik sorunları olduğu iddia edilen 13 yaşındaki bir çocuk, gözetim altına alındı. İfadesi alınandıktan sonradan çocuğun bırakılmasının üzerinden 24 saat geçmeden binada bir kere daha yangın çıktı.

Edremit İtfaiyesi Ekipler Amiri Mustafa Bilgiç, çocuğun kaldığı evde arama yaptıklarını, piknik tüpü, anlamak ve kolonyanın bir arada bulunduğunu söyledi. Evde önce halıların ateşe verildiğini gösteren Bilgiç, “Psikolojik sorunları olduğu söylenen genç hür kaldıktan daha sonra tekrar olay yerindeydi” dedi.

Uzmanlar çocuğun piromani hastası olabileceğini ifade etti. Yangın sonuç, kundaklama dürtüsü yaratan psikolojik bir rahatsızlık olan piromani sebebiyle çocuğun yangınları çıkarmış olabileceği ihtimali değerlendiriliyor.

‘ROMA’YI YAKAN NERON DA PİROMANİ HASTASI’

Psikiyatr Prof. Dr. Ercan Abay, piromani hastalığının kesintisiz yangın tümdengelim isteği durumu olduğunu belirterek, “Bu hastalığın nedeni tutum bozukluğu, mental akıl geriliği de olabilir. İmparator Neron’un da Roma’yı ateşe verdikten daha sonra izlediği söyleniyor. Olayla ilgili kararsızlık duyulan çocuk, anne ve babasının ayrılması sonrasında bu psikolojiye girmiş olabilir. Bu hastalık tutum tedavileriyle yok edilebiliyor” dedi.

 

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir