banner

Baro’dan Nuriye Gülmen açıklaması

Baro'dan Nuriye Gülmen açıklaması

Ankara Barosu tarafından yapılan açıklamada, Ankara Barosu Başkan Yardımcısı Erinç Sağkan ile Idare Heyeti üyeleri Özgürlük Ökmen ve Çağrı Ayhan Şenel, Olağanüstü Hal sürecinde ihraç edildikleri görevlerine dönebilmek için başlattıkları özlem grevinde 104’üncü gününde Araştırma Görevlisi Nuriye Gülmen ve Öğretmen Semih Özakça’yı cezaevinde ziyaret ettiği belirtildi.

SAĞLIK SEBEBIYLE TERHIS TALEBİ REDDEDİLDİ

Açıklamada, Sincan F Tipi Cezaevi’nde ziyaret edilen, sıhhat kritik seviyeye ulaştığı halde özlem grevini sonuna kadar kararlılıkla sürdüreceğini söyleyen ve afiyet durumuna rağmen tutuklamaya itirazı reddedilen Semih Özakça’nın, yürümekte zorluk çektiği; tekerlekli sandalye ile görüşe geldiği; son derece bitkin olduğu ve konuşmakta zorlandığı gözlemlendiği kaydedildi.

GÜLMEN GELEMEDİ

Açıklamada, Sincan Kadın Cezaevi’nde tutuklu olan Nuriye Gülmen’le ise afiyet nedeniyle yataktan kalkıp bakış yerine gelemediği için görüşmenin gerçekleşmediği ifade edildi. Ankara Barosu Yönetim Kurulu ve Ankara Barosu İnsan Hakları Merkezi, ziyarete ilişkin izlenimlerini bir rapor haline getirerek ilgili kurum ve kuruluşlarla paylaşacağı da duyurdu.

Barodan Nuriye Gülmen açıklaması

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir