banner

Beştepe’deki Cumhuriyet resepsiyonuna Davutoğlu neden katılmadı?

Beştepe'deki Cumhuriyet resepsiyonuna Davutoğlu neden katılmadı?

Eski Başbakanlardan Ahmet Davutoğlu, önceki günkü Cumhuriyet Bayramı resepsiyonuna katılmadı. Davutoğlu'nun resepsiyona katılmamasını köşesine taşıyan Milliyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Serpil Çevikcan, şu satırları kaleme aldı:
 

KİM YOKTU?

Cumhuriyet’in ilanına dışarı giden yolu özetleyen sinevizyon gösterisini de not etmek gerekiyor. Kısa filmde üç tarihi şahsiyete isimleriyle şive vardı.
 

Atatürk, merhum Başbakan Adnan Menderes ve merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal. Sonradan da AK Parti döneminin vizyonu anlatıldı.
 

Atatürk’le başlayan, Menderes’deri Özal’a geçen ve Erdoğan’a ulaşan bir çizgi. Filmin başındaki “Atatürk’ün vasiyeti” vurgusu ile sonunda yer alan “Cumhuriyetin banisi Gazi Mustafa Kemal’e şükranlarımızı sunuyoruz” ifadesinin büyük alkış aldığını da aktarayım.

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, eski başbakanlar Tansu Çiller ve Yıldırım Akbulut bundan önceki resepsiyonlarda olduğu gibi yine davetliler arasındaydı fakat eski Başbakan Ahmet Davutoğlu bu defa yoktu.

Başbakanlık’tan ayrıldıktan daha sonra resepsiyonların tamamına katılan Davutoğlu’nun, Bahçeli’nin kendisine dönük ağır eleştirilerinin arkasından AK Parti yönetimi tarafından yalnız bırakıldığı düşüncesinde olduğu biliniyor.

“Abdulah Gül davet edildi ama katılmayacak” tarzı haberleri bundan sonradan Davutoğlu için de duyabiliriz.

Devlet Bahçeli'nin 17 Ekim'de yaptığı grup toplantısında Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu vardı. Davutoğlu'nun Kerkük'le ilgili önerileri hatırlatan Bahçeli, "Sen hangi yüzle konuşuyorsun" demişti. Ahmet Davutoğlu, Devlet Bahçeli'ye 10 maddelik uzun bir cevap vermişti

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir