banner

Bingöl’de korkutan yangın

Bingöl'de korkutan yangın

İnünü Mahallesi Kültür Kavşağı şehirlerarası otobüs terminalinin yandaki anlamsız arazide yer alan keresteler, bugün saat 21.00 sıralarında hemen şimdi belirlenemeyen nedenle ateş aldı. Yangını ayrım eden çevre sakinlerinin ihbarı üzerine, bölgeye fazla sayıda itfaiye ekibi ve TOMA’lar sevk edildi. Ekipler, alevlerin takriben 15 metreye yükseldiği yangına müdahale etti. Sıcaktan etkilenen itfaiye erlerinin yere uzanarak su sıktığı görüldü. İtfaiye ekipleri, yangının büyümesini durdurmak için çevre binalarda soğutma çalışması yaptı.

Yangın, takriben 1 saatlik çalışmanın arkasında denetim altına alınarak söndürüldü. Incelemeler sırasında dumandan etkilenen 2 itfaiye erine hazırlanmış bekleyen sağlık durumu ekipleri müdahale etti.

SOSYAL MEDYA’DA CANLI YAYIN

Çevrede toplanan yüzlerce vatandaş, cep telefonları ile sosyal medyada canlı yayın yaptı. Geniş güvenlik önlemi bölge polis ekipleri, vatandaşları olay yerinden uzaklaştırmaya çalıştı. Vali Ali Mantı, Güvenlik Müdürü Metin Akay ve kurum müdürleri de olay yerine gelerek yetkililerden data aldı.

Gazetecilere açıklamada bulunan Vali Mantı, “Şu Anda tam nedenini bilmiyoruz. Ağaç yığınlarının olduğu abes bir alanda yangın çıktı. Bütün halk ve kuruluşlarımızın desteğiyle söndürüldü. Herhangi bir can kaybımız değil. Tüm kurumlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi. Yangının çıkış nedeninin belirlenmesi için alıştırma başlatıldı.

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir