banner

Bir taciz itirafı da ünlü şarkıcıdan geldi

Bir taciz itirafı da ünlü şarkıcıdan geldi

Hollywood dünyası meşhur yapımcı Harvey Weinstein’ın taciz skandallarıyla sarsılırken, dünyanın değişik yerlerinden sanatçılar yaşadıkları taciz hikayelerini tek tek anlatmaya başladı.

İzlandalı meşhur şarkıcı Björk, son zamanlarda sinema sektöründeki kadınların itiraflarından kuvvet aldığını belirterek kendisinin de tacize uğradığını söyledi.

Bireysel Facebook hesabından yaptığı paylaşımda ad vermeden tacize uğradığını ifade eden 51 yaşındaki şarkıcı Björk’ün açıklaması şöyle:

“Dünyanın, cinsiyetler arasında eşitliğe en yakın olan yerlerinden birinden geldiğim ve müzik dünyasında zorlukla kazanılmış bir bağımsızlığa ve dinç bir konuma sahip olabildiğim için, sanatçılık mesleğine adım atar atmaz cinsel olarak taciz edilebilirliğimin norm haline gelmiş olduğunu, bunu mümkün kılan ve cesaretlendiren destekçileri ile yönetmenin işine taş koyduğumu çok net gördüm. Ağırlama dünyasında kazandığım gücüm ve birlikte çalıştığım çok iyi ekibime güvenerek, kaybetmekten korkmaya iten hırslarımdan arındığım için söz konusu yönetmenin taciz girişimlerini geri çevirdim ve yoluma devam edip bu durumu zamanla atlatmaya çalıştım. Ancak, laf konusu yönetmenle çalışan diğer kadın sanatçıların onun tacizlerine karşısında seslerini çıkarabildikleri konusunda şüpheliyim. Yönetmen de bu oyunun ayrıntılarıyla farkındaydı. Ama ben çekimler esnasında yönetmeni her zaman reddettiğim zaman, eminim oysa ona karşı çıkan birincil kişi bendim ve onun bundan rahatlıkla sıyrılmasına müsade vermedim. Kişisel Olarak benim meydan okumamdan daha sonra, çalıştığı sanatçılarla daha adil ve anlamlı ilişkiler kurdu. Yani umut var. Umalım ki bu açıklama, tüm aktris ve aktörlere yardım olsun. Artık bunu durduralım. Dünyada değişim dalgası var…”

 

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir