banner

Bombalı saldırıya uğrayan kaymakam göreve böyle başladı

Bombalı saldırıya uğrayan kaymakam göreve böyle başladı

Yarımca Jandarma Karakolunu ziyaret ettikten sonra dönüş yolunda terör örgütü PKK kadar düzenlenen bombalı saldırıdan yara almadan kurtulan Baykan Kaymakamı ve Baykan Belediye Başkan vekili Mehmet Kocabey, bugün mesaiye başladı. Kocabey’in mesaiye başlaması üstüne geçmiş olsun ziyaretinde yer alan ilçe halkı, Kaymakam için kurban kesti.

Sabah erken saatlerde Baykan Kaymakamlığı binası önüne gelen çok sayıda yurttaş, ellerinde Türk bayraklarıyla Kaymakam Kocabey’e yapılan terör saldırısına karşı çıktı. Yapılan saldırıyı slogan atarak protesto eden Baykanlılar, “Kaymakamımıza yapılan bu saldırıyı kınıyoruz. Terör örgütü hedefine ulaşamayacak ve bizleri bölemeyecektir. Olayda sağ kurtulan Kaymakamımız için sadaka olarak bir kurban kestik. Bu kurban başının gözünün sadakası olsun” ifadelerini kullandı.

8 BIREY DAHA GÖZALTINDA

Siirt Valiliği göre yapılan yazılı açıklamada, Baykan Kaymakamı’na düzenlenen saldırıyla ilgili 8 kişinin daha gözaltına alındığı belirtildi. Açıklamada şöyle denildi: “7 Temmuz 2017 günü ilimiz Baykan İlçesi Yarımca Köyü girişinde PKK/KCK terör örgütü mensuplarınca daha önceden tuzaklandığı değerlendirilen el işi patlayıcı düzeneğinin Baykan Kaymakamı ve bununla birlikte Baykan Belediyesi, Veyselkarani Belde Belediyesi ve Atabağı Belediyesi Kayyumu olan Mehmet Kocabey’in zırhlı makam arabulucu geçişi esnasında uzaktan kumanda ile patlatılması sonucu meydana gelen alçak saldırıyla ilgili olarak, yapılan araştırmalarda bahse konu saldırıyı gerçekleştiren örgüt mensupları ile iltisaklı oldukları değerlendirilen şahıslar ile ilgili olarak toplam 13 şahsa karşın 8 Temmuz 2017 tarihinde planlı ve aynı zamanlı işlem düzenlendi. Yapılan işlem zarfında 8 birey yakalanarak gözaltına alındı. Kararsız 5 kişiyi yakalama çalışmaları devam etmektedir.”

Bombalı saldırıya uğrayan kaymakam göreve böyle başladı

Haber Etiketleri:
· · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir