banner

Çaldığı paralarla burnuna estetik yaptırdı

Çaldığı paralarla burnuna estetik yaptırdı

İstanbul ilk kez olmak üzere ülkenin çeşitli illerinde yankesicilik yöntemiyle vatandaşların banka kartlarını çalan zanlı, İstanbul polisinin başarılı operasyonuyla kıskıvrak yakalandı. Bilhassa Suriye uyruklu vatandaşları, dağıtılmış mekanlarda alışveriş yaparken kart şifrelerine bakan ve ardından takip ederek, ara sokaklara girdiğinde küçük çocukları kullanarak kartlarını çalan ettiren zanlı, son işinde yakayı ele verdi. Zanlının vatandaşların kartlarını çantasından çaldıktan sonra ilk olarak ATM’den para çektiği arkasından kuyumcudan yüklü miktarda altın aldığı ve ardından ev eşyası satın alarak kartları sıfırladığı öğrenildi. 2011 yılından bu yanlamasına defalarca aynı yöntemi kullanarak vatandaşların kartlarını çalan bayan zanlının, A.B. (25) olduğu belirlendi. Teknik takiplerini tamamlayan Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Ofis Amirliği ekipleri, eş zamanlı fazla sayıda adrese operasyon düzenlendi. Bağcılar’da bir evin bodruma katına yapılan operasyonda bayan zanlı, birlikte çalıştığı kardeşi D.B. (32) ile kaçmaya çalıştığı esnada kıskıvrak yakalanarak gözaltına alındı.

77 AYRI SUÇTAN ARANMASI, 40 YIL DA HAPİS CEZASI OLDUĞU ORTAYA ÇIKTI

Gözaltına alınmasının arkasında zanlılar Asayiş Şube Müdürlüğü’ne getirildi. Bayan zanlının yapılan sorgusunda 77 bambaşka suçtan aranması, bunlardan 17’sinin onandığı ve 40 sene kesinleşmiş hapis cezasının olduğu, kardeşi D.B.’nin ise 7 öbür suçtan aranması olduğu öğrenildi. Şubede ifadeleri alınan zanlılar, işlemlerinin tamamlanmasının ardındaki sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

BURUN ESTETİĞİ YAPTIRMIŞ

ÖTE TARAFTAN, polis kadar yakalanan A.B.’nin kısa bir süre önce takriben 4 kez burnundan estetik ameliyatı olduğu, dini nikahlı eşiyle bambaşka bir evde yaşadığı öğrenildi. Zanlıların gerçekleştirdiği yankesicilik olayları ise güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntülerde, bayan zanlı ve çocuğun sokakta vatandaşların içerisinde bekliyor. Arkasında yankesicilik işleminin gerçekleştiren zanlının kuyumcuya girmesi ve banka kartını çalışana uzatıyor. Zanlı çaldığı kartla alışveriş yaptıktan sonradan uzaklaşıyor. Öteki bir görüntüde ise zanlının vatandaşları peşine düşüp takip ettiği görülüyor.

Doğan Can Cesur – Murat HorozHaber Etiketleri:
· ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir