banner

CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan ve 9 yönetici istifa etti

CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan ve 9 yönetici istifa etti

CHP’nin Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, sabah saatlerinde parti binasında basın toplantısı düzenledi. Toplantıda konuşan Başkan Erdoğan, ‘Muhtarlık Bölgesi Delege ve Önseçmen’ seçimlerini tamamladıklarını lakin seçimlere belediyeden aldığı gücü, parti üstünde kullanan ve bu sayede örgüt yönetimlerine hakim olmak isteyen bir anlayışın gölgesinin düştüğünü belirterek, “Bir belediye başkanımız, başka bir ilçenin mahalle temsilci seçimlerinde liste çıkararak, yaklaşık olarak aday gibi çalışmış ve belediyenin olanaklarını bu işlem için seferber etmiştir. Bu şart da gösteriyor ki önümüzdeki günlerde yapılması planlanan mahalle temsilci seçimlerinde benzer sorunları yaşayacağız” diye konuştu.

İHA’nın haberine tarafından; Göreve geldiği günden bugüne dek koltuklarla değil CHP’nin ilkelerine alt kalmak için mücadele gösterdiğini kaydeden Erdoğan, “Bizler, şu ana dek parti yöneticileri olarak, CHP iktidarı için üstün bir gayretle çalıştık. Şu andan itibaren ise CHP birer üyesi olarak aynı kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Belediye imkanları ve etik dışı yöntemler ile, parti örgütleri üzerinde kurulmaya çalışılan tahakkümü reddediyoruz” dedi.

öte taraftan CHP Çukurova İlçe Başkanı Yüksel Erdoğan, parti içerisindeki görevlerinden ilçe saymanı Hayati Saplık, ilçe bilişim sekreteri Faruk Açık Fikirli, ilçe idare heyeti üyesi Gürsel Akarsu, ilçe yönetim kurulu üyeleri, Meral Çelik Tohumcuek, Sebiha Bariz, Murtaza Kulu, değiştirme aza Özgürlük Altıok ve Faruk Ipekli ile birlikte istifa ettiklerini bildirdi.

chp CHP Çukurova

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir