banner

CHP lideri’nden Berberoğlu iddiası: Tutuklanmadan cezaevinde oda hazırlandı

CHP lideri'nden Berberoğlu iddiası: Tutuklanmadan cezaevinde oda hazırlandı

Kılıçdaroğlu, yürüyüş öncesi şunları söyledi:

ANKARA’DAN BAKILDI

“Bir duyum aldık, doğrusu son derece üzüldüm. Düşünün bir birey yargılanırken az önce daha karar verilmemiş, fakat Maltepe Hapishane’nde üç oda hazırlanıyor. Odanın ufak tefek eksiklikleri gideriliyor. Çünkü o kişinin mahkûm edileceği, ne değin cinayet verileceği evvelden biliniyor ve ona tarafından yer hazırlanıyor. Bu adalet ile siyasi iktidar arasındaki bağlantıyı belirten en fiziksel örneklerden birisi. Bizim bu yürüyüşümüze haklılık kazandıran en esas olaylardan birisi. Duruşma karar verecek lakin yürütme organı veriyor. Mahkeme yalnızca dillendiriyor bunu. Nerede yatacağı, kalacağı, odanın ufak tefek ihtiyaçları gideriliyor. Ankara’dan geliyor, odalara bakıyorlar nedir ne değildir diye. Dolayısıyla bu bizi içten yaraladı ve adaletin niçin zorunlu olduğunu bir defa daha bize gösterdi.”

CHP liderinden Berberoğlu iddiası: Tutuklanmadan cezaevinde oda hazırlandı

YAKLAŞIK 10 BİN KİŞİ

Bayram tatiline eşit gelen yürüyüşte dün yüksek katılım dikkat çekti. Ayrı illerden gelen vatandaşlarla birlikte yürüyenlerin sayısı10 bine yaklaştı. Cumartesi Anneleri ile üniversiteden ihraç edilen Prof. İbrahim Kaboğlu da dün yürüyüşe katıldı. Bir Takım engelli vatandaşlar da tekerlekli sandalyeyle Kılıçdaroğlu’na eşlik ettiler. Bolu Dağı tırmanışı öğle saatlerinde 35 derece sıcakta yapıldı. Yürüyüş esnasında fenalaşan bir takım vatandaşlara ambulansta müdahale edildi.
Yürüyüş sırasında provokasyonlara aleyhinde uyarılar yapıldı. Katılımın artması üzerine, Kılıçdaroğlu’nun güzergâhı baştan başa öyle fazla provokasyon yapıldığı açıklama edilerek, korteje sızmaların yaşanabileceği belirtildi. Uyarıda, “hak” yazılmış tişört, şapka almanın kolay olacağı belirtilerek, milletvekillerinden 25 kişilik bir takım oluşturulacağı ve değişken kişilerin bu milletvekillerine bildirilmesi gerektiği vurgulandı. Yürüyüş esnasında asla parti sloganı atılmaması konusunda da dikkat yapıldı. Keza provokasyon girişimlerine karşı ihtiyatlı yaklaşılması, tepkilere alkışlarla cevap verilmesi istendi.

CHP liderinden Berberoğlu iddiası: Tutuklanmadan cezaevinde oda hazırlandı

ŞENER DE KATILDI

Yürüyüşe AK Parti eski kurucularından eski Başbakan Yardımcısı Abdullatif Şener de katıldı Şener gazetecilere “Bu yürüyüşe karşı gelmek demek, ‘Biz adaletsizlik istiyoruz’ demektir. Hukuk ihlallerine karşı olmak, ‘Biz hukuk yok keyfi yönetim istiyoruz’ demektir. Bu eleştirileri dürüst bulmuyoruz. Yürüyüş anayasal çerçevede büyük bir olgunlukla yoluna devam etmektedir” dedi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir