banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan o sloganı istemedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan o sloganı istemedi

AK Parti’nin 3. Doğaüstü Kongresi için hazırlanan “Efsane geri dönüyor” sloganına Cumhurbaşkanı Erdoğan sıcak bakmadı. Söz konusu sloganın AK Parti kongresi için hazırlanan 6 slogan aralarında yer almayacağı öğrenildi. Nedenini AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Ataş açıkladı. Ataş, “O tür şeylere sayın Cumhurbaşkanımız sıcak bakmıyor. Biz Cumhurbaşkanımız ve partimizin benimsediği sloganları değerlendireceğiz” dedi.

Habertürk TV’den Çimen Çetin’in edindiği bilgilere göre; Başbakan Binali Şimşek, grup kürsüsünden 21 Mayıs’taki 3. Olağanüstü Kongre’nin esas sloganının “Milletle birlikte, yeni hedeflere” olacağını açıklamıştı. Kongrede AK Parti’nin dünden bugüne geçmişi, Cumhurbaşkanı ile Başbakan’ın yol arkadaşlığının anlatılacağı sinevizyon gösterimi olacak. Kongreye eski yeni bütün isimler konuk. Anayasa değişikliğinin ayrıntıları ise o gün netleşecek.

ANAYASA DEĞİŞİKLİĞİ

Ataş, Anayasa üstünde çalışılan bir iki konu olduğunu bildiren Ataş,  “Genel Başkanvekilliği noktasında değiştirme olabilir” dedi.

AK Parti Genel Merkezi’nde de sekizinci kattaki hazırlıklar da son aşamada. Danışmanların odasının uygun artık Binali Şimşek’ın makamı olacak. Hafta içi yapılacak kapalı grup toplantısı ile de Başbakan Binali Şimşek Grup Başkanı olarak seçilecek.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir