banner

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Bülent Tezcan’a suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Bülent Tezcan'a suç duyurusu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Bülent Tezcan hakkında soruşturma açılmasını istek etti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın avukatı Hüseyin Aydınlatılmış, CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Tezcan hakkında kabahat duyurusunda bulundu

NE OLMUŞTU?

Tekirdağ’ın Süleymanpaşa İlçesi Belediye Başkanı CHP’li Ekrem Eşkinat, geçen hafta Cumhurbaşkanı Erdoğan’a hakaret ettiği gerekçesiyle ifadesine başvurulup sevk edildiği mahkemede adli kontrol şartı ve yurtdışı yasağı konularak özgür bırakılmıştı. Dün Tekirdağ’a giden Bülent Tezcan, Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Faşist diktatör, diktatörün şeddelisi” ifadelerini kullanmıştı.

*Şeddeli (Arapça kökenli): Üstünde şedde bulunan, alt yana iki tane imiş gibi okunan
 

İBRAHİM KALIN: UTANÇ VESİKASI

Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, twitter hesabından Tezcan’a sert tepki göstermiş, “CHP’li Bülent Tezcan’ın dehşet söylemi, asıl muhalefet namına bir utanç vesikasıdır. Bu siyaset değil, milletin iradesine düşmanlıktır. Bu konuda yasal yollara başvurulacaktır” demişti.

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ise Tezcan’a “Bu büyük bir edepsizliktir, büyük bir ahlaksızlıktır, büyük bir terbiyesizliktir, büyük bir seviyesizliktir. Büyük bir düşmanlık duygusal var. Türkiye’de tek faşist parti CHP’dir. Geçmiş bunun tanığıdır” sözleriyle tepki göstermişti.
 

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir