banner

Deniz yatağı faciası

Deniz yatağı faciası

Edinilen bilgiye göre durum, dün öğle saatlerinde Muğla’nın Fethiye ilçesi Kumluova Mahallesi’nde meydana geldi. İnşaat ustası 4 çocuk babası Ali El Ali, bir süredir denize gitmek isteyen çocuklarının isteğini kırmadı ve denize götürdü. Aile sofrayı hazırladığı esnada Fazi El Ali (10) ve Mail El Ali (9) kardeşler, babalarının aldığı deniz yatağı ile suya girdi. Yataktan düşen iki çocuk bir vakit sonradan çırpınmaya başladı. Denizin dalgalı olması sebebiyle gözden kaybolan çocukları kurtarmak için sahildeki vatandaşlar seferber oldu. Teknenin yardımıyla bulundukları yerden çıkarılan iki çocuğa 112 afiyet ekipleri durum yerinde müdahale etti. Fazi El Ali Fethiye Devlet Hastanesine, Mail El Ali ise Kaş Devlet Hastanesine götürüldü. İki kardeş yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. İki kardeşten Mail El Ali’nin cenazesi otopsi için Antalya Adli Tıp Kurumu Morguna, Fazi El Ali’nin cenazesi ise Muğla Devlet Hastanesine kaldırıldı.

BABA: ÇOCUKLARIM 10 GÜNDÜR İSTİYORDU

Büyük oğlunun cansız bedenini elde etmek için morga gelen baba Ali El Ali gözyaşlarına boğuldu. acıklı baba olayı şöyle anlattı: “Çocuklarım 10 gündür kendilerini denize götürmem için istekte bulunuyorlardı. Ben de bundan böyle kıramadım. Otobüsle Kumluova mevkiine denize götürdüm. Sofrayı hazırlamaya başladığımız anda 5 dakika içinde iki çocuğum ortadan kaybolmuştu. Bir baktık denizin içine girmişler ırk onları arıyor. Deniz yatağında oynasın diye onlara yatak almıştım. Deniz yataklarının denizde anlamsız olduğunu görünce suda kaybolduklarını anladım. Ben de üzerimi çıkarıp denize girdim. Lakin yüzme bilmiyordum. Insanlar arıyordu yeniden. Tekne ile birileri de arıyordu. Çocuğumun birisi sudan çıkarıldı. Benzer yerden azıcık daha sonra diğer çocuğumda sudan çıkarıldı. İki ambulansla Kaş ve Fethiye’deki hastanelere götürüldü. Fakat kaybettik.”

ÇOCUKLARINI SAVAŞTAN GÖZETMEK İÇİN TÜRKİYE’YE GETİRMİŞ

Ali El Ali, savaştan koruduğu çocuklarının Türkiye’de denizde hayatlarını kaybettiğini, takdiri ilahi olduğunu söyledi. Çocuklarının cenazesini Kilis Elbeyli’de toprağa vermeyi planladığını dile getiren Ali El Ali, tüm aileleri çocuklarını denizde yalnız bırakmamaları için uyardı.

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir