banner

Denizin dibinde cinayeti aydınlatıyorlar

Denizin dibinde cinayeti aydınlatıyorlar

Türkiye’de sadece 138 tane bulunan kurbağa adamlar, göz önünde bulunmayan bir fazla başarıya imza atıyor. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü bünyesinde de yer alan Deniz Liman Şubesi ekipleri, su aşağı her türlü suçun önlenmesi ve aydınlatılmasına karşın çalışma yapıyor. Görevleri yalnızca su altında insan kurtarmak, doğal afetlerde arama yapmak olmayan ekipler, denizin dibinde durum yeri incelemesi de yapıyor. Bir olayın ardındaki, denize ya da göle atılması mümkün kabahat unsurlarını araştıran ekipler, bir çok olayın bu şekilde aydınlatılmasını da sağlıyor.

‘Devlet büyüklerine su altında koruma’

Sadece suya atılan suç unsurlarının bulunması ve suçun bu şekilde aydınlatılmasına katkı maddesi sağlamayan ekipler, devlet büyüklerini de su altından koruyor. Denizden gemi ile geçecek devlet büyüklerini su aşağı koruyan ekipler, devlet büyüğünün bineceği geminin aşağı da arama faaliyetinde bulunuyor. Deniz kıyısında yapılacak faaliyet içinde önlem alan ekipler, kıyı şeridi baştan başa arama yaparak, suçun önüne geçmeye çalışıyor. Kurbağa adamlar, köprü ayaklarını da teftiş etmeyi ihmalkârlık etmiyor.

Kaçakçılık ile çaba

Bütün bu faaliyetlerin yanı sıra ekipler, deniz yolu ile ülkeye getirilen uyuşturucu ile de amansız çaba ediyor. Deniz yolu ile kaçakçılığın önüne geçmek için çaba eden ekipler, değişken gemilerin denizde bulunan taban kısmında uyuşturucu arıyor. Kocaeli Emniyet Müdürlüğü Deniz Liman Şubesi ekipleri, fit kalabilmek için sık sık antrenman da yapıyor. Kocaeli Körfezinde çalışan ekipler, bu şekilde olması muhtemel olaylara aleyhinde hazırlanmış tutuluyor. Kurbağa adamların çalışmalarını, İHA ekibi de yakından takip etti. Su altına atılan silahı çok kısa sürede hazırlanarak bulan ekipler, başarısı ile parmak ısırtıyor. 

Refik Fidan – Uğur Misafir
 Haber Etiketleri:
· · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir