banner

Dink cinayeti davasında 5 tahliye

Dink cinayeti davasında 5 tahliye

İstanbul 14. Ağır Suç Oluşturan Mahkemesi’nde dün görülen duruşmada tahliye talepleri sorulan sanıklardan kabahat tarihinde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Değer Biçme ve Tahlil Merkez Amiri olarak atama yapan eski Tuğgeneral Hamza Celepoğlu, esir bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığı ile yaptığı savunmasında şunları söyledi: “Hain cinayetin işlendiği tarihte İstanbul İl Jandarma Komutanı olduğum söyleniyor, oraya Temmuz 2008’de atandım. Ama suç oluşturan döneminde Jandarma Genel Komutanlığı İstihbarat Değerlendirme ve Tahlil Merkez Amiri olarak İtalya’da kurstaydım. Hakkımda hukuksuz bir iddianame düzenlenmiştir.”

POLİS KANI DÖKMEMEK İÇİN…
Suç tarihinde İstanbul Jandarma İstihbarat Şube Müdürlüğü’nde TİM komutanı olarak görev yapan Muharrem Demirkale de şunları anlattı: “Bitlis Mutki’de tayin yaparken Zekeriya Öz’de orada savcıydı. Orası küçük bir yer. Bir gazino var. Taktir edersiniz fakat askeri, savcısı, polisi oraya gidip vakit geçirir. Zekeriya Öz ile de orada tanıştık. Birkaç kez belediye tesislerinde ailece bir araya geldik. Ergenekon süreci başladığında uzaklaştım.”

Mahkeme heyeti, jandarma görevlileri Abdullah Dinç, Volkan Şahin, Yusuf Bozca ve Ali Barıştırma Sevindik ile IQ Yayınevi’nin sahibi Adem Sarıgöl’ü yurt dışı yasağı koyarak terhis etti.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir