banner

Dünya rekortmeni yüzücü böyle Türk oldu!

Dünya rekortmeni yüzücü böyle Türk oldu!

Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından İstanbul Üsküdar’da yer alan Burhan Felek Kapalı Yüzme Havuzu’na asılan afişlerde büyük bir skandala imza atıldı. Sözcü gazetesinden Açlık Güvemli’nin haberine göre afişlerde Amerikalı ünlü yüzücü Dana Vollmer’ın fotoğrafı kullanıldı. Vollmer’ın bonesindeki ABD Bayrağı’nın fotomontajla Türk Bayrağı ile değişmiş olduğu göze çarptı. Keza binanın girişinde hem de havuzun bulunduğu bölüme asılan afişin üstünde ‘Enerjik Türkiye için’ sloganı da kullanıldı.

NEDEN TÜRK SPORCU DEĞIL?

BU duruma sporseverler tepki gösterdi. Avrupa Gençler Yüzme Şampiyonası’nda kısa vakit önce madalya almış sporcular ile olimpiyatlarda Türkiye’yi temsil eden yüzücülerin kullanılmaması eleştirildi. Bu durumun keza gençlere fena misal teşkil ettiğini hem de sporun ruhuna aykırı olduğunu dile getiren sporseverler, “Böyle bir sahtekarlığa ne gerek vardı? Türkiye’de de başarılı yüzücüler var onlar kullanılabilirdi” dedi.

ADI SİLİNMEMİŞ

Kullanılan montajlı görüntüde bayrak değiştirilirken, sporcunun bonesindeki ismin silinmemiş olması dikkat çekti. 2 dünya rekoru kıran Vollmer’ın (29) olimpiyat şampiyonlukları dahil 19 altın, 8 gümüş ve 5 bronz madalyası var.

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir