banner

En zor ziyaret

En zor ziyaret

SABIR VE BAŞSAĞLIĞI
Başbakan Binali Yıldırım önceki akşam teravih namazından sonra eşi Semiha Yıldırım ile birlikte şehit Tümgeneral Aydoğan Aydınlatılmış’ın ailesine taziye ziyaretinde bulundu. Şimşek çifti, Tümgeneral Okumuş’ın eşi ve yakınlarına başsağlığı dileklerini iletti. Yıldırım, olayın anında gerisinde yayınladığı taziye mesajında da “Helikopterde yer alan 13 askerimizin şehit olduğu haberini teessürle öğrenmiş bulunmaktayım. Bizleri derin bir acıya boğan bu elim olayda, şehit olan kahraman vatan evlatlarımıza Allah’tan rahmet niyaz ediyorum” dedi.

En zor ziyaret

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da şehit Tümgeneral Aydoğan Açık Fikirli’ın Ankara’da yaşamış ailesini dün ziyaret ederek taziyelerini iletti. Taziye ziyaretinde Genel Başkan Yardımcıları Aykut Erdoğdu ve Tekin Bingöl, Ankara İl Başkanı Adnan Bariz ve Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen de Kılıçdaroğlu’na eşlik etti. 

‘BÜTÜN YÖNLERİYLE AYDINLATILMALI’
MHP Lideri Devlet Bahçeli, kazayla ilgili yazılmış açıklamasında özet olarak şöyle dedi: “çoğu kez meydana gelen ve evlatlarımızın şehadetine neden olan helikopter kazaları milletimizin kafasında soru işaretlerine yol açmış, kuşkuları artmıştır. Her olanak hesaba katılarak her bahis dikkate alınarak Şenoba’dan Türkiye’nin üzerine düşen çığ kaldırılmalıdır. Feci kaza kırımın en minik ayrıntısına değin incelenerek bütün yönleriyle aydınlatılması en acele nasihat ve temennimdir. ”

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir