banner

Erdoğan: Adalet levha ile aranmaz, ellerindeki levhalar bile bunlardan utanır

Erdoğan: Adalet levha ile aranmaz, ellerindeki levhalar bile bunlardan utanır

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Ak Parti Kadın ve Gençlik Kolları Vefa İftar programına katıldı.

Programda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Hemen birileri yürüyor, sokak sokak, filan falan. Demirel’in dediği gibi,’ Yollar yürümekle aşınmaz’ Bunlarda tabii bu yolları yürümekle aşındıramayacaklar. Oysa, ellerindeki yargı levhalarını, levhalar bile utanır bunlardan istismarla yargı aranmaz. Adaletin aranacağı yer bellidir. Siz bu ülkede parlamentonun kahir ekseriyetine sahip olan Ak Parti’nin kapatılması davalarının açıldığı o günlerde Ankara’da da yargıçlar varmış diye sokaklara dökülen adamlarsınız. Şimdi kalkıp utanmadan, sıkılmadan Ak Parti’yi adaletsizlikle veyahut ta hak noktasında sıkıntıları yaşayanların yanına yer almamakla suçluyorsunuz. Karar yargınındır. Yargının verdiği bu karara da saygı duymak zorundasınız. Tüzük , hukuk devletiyiz diyorsunuz , Anayasa’nın 138. maddesi kim için ? Belirlenmiş bir grup için mi ? Kim olursa olsun eğer siz birileri bırakın hükmetmeyi, nasihat bile edemez. Yargıyı baskı altına alamaz. Yargıyı zorlama altın almak isteyenlerde aynı durumla yarın aleyhinde karşıya kalabilirler. Hak onlar içinde geçerlidir. Biz partimizin kapatılma döneminde defalarca arkadaşlarıma şunu tavsiye ettim, tahammül, dayanma, dayanıklılık. Çünkü biz ülkemizin karışmasını istemiyorduk. Biz ülkemizi hendeklerle , çukurlarla aşanlar gibi her tarafı bombalarla, şunlarla, bunlarla korkutma edenler gibi, işte derhal de bu beyefendiler gibi sokaklara dökülmek, her tarafı tahrik etmek suretiyle biz kendimize bir demokrasi mücadelesi tesis etmedik. Bütün tersine demokrasiyi hukuk standartları içerisinde mücadeleyi vererek yürüttük. Bunlar önümüzü kestiler hala da devam ediyorlar. Lakin biz bunlara karşın büyümeye devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

“SİZİN GİBİ DÜNYANIN O İLERİ GELEN MALUM TİPLERİNİN İŞARETLERİNİ YAPMIYORUZ”

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan konuşmasında Rabia işaretine değinerek şunları söyledi:

“Bizim Rabia’mız var dedik. Bakıyorsunuz utanmadan, sıkılmadan teröristlerin işaretini , kendilerine sinyâl edindiler diyor. Yav sen bunun içinde ne var biliyor musun ? Sen zaten Arapça Rabia nedir bilmezsin. bir de bunun içinde ne var ? Bunun içinde tek halk, tek bayrak, tek vatan, tek devlet var. Bunun hangisine karşısın ? Senin 7 tane okun var, Sakarya’da bir yurttaş sordu saysana bana bu 6 tane oku dedi, sayamadın. E biz Rabia’mız diyoruz kızıyorsun, niye rahatsız oluyorsun ? Sizin gibi dünyanın o ileri gelen umulan tiplerinin işaretlerini yapmıyoruz. Biz ülkemizi bütünleştirecek Rabia’mızı söylüyoruz. “

“MUHALEFETTE ŞIMDIDEN TARTIŞMALARI YAPILAN MÜŞTEREK ADAY ARAYIŞLARINI DA UNUTMAYALIM”

Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasında Ak Parti’nin 2019 seçimlerine yönelik çok kuvvetli hazırlık yapması gerektiğini kaydetti . Erdoğan, “Haticelerimizin sayısının artması gerekli. Tarihte Nene Hatunlarımız var, Hemen de bizim Haticelerimiz var. Hiç yılmadan, usanmadan, yola devam. Bilhassa 15 Temmuz’da hiç bir şüpheye yer bırakmayacak şekilde gördük ki, milletimiz devletine tüm kalbiyle, gücüyle sahip çıkmaktadır. tekrar tekrar açıklama ediyorum bir ülkenin en büyük gücü tankı, topu , silahı değildir. Bunlar kuşkusuz önemlidir ama bir ülkenin belli başlı gücü kendisine sahip çıkacak, vatandaşlarıdır. Milletiyle kenetlenmiş bir devleti dize getirecek hiç bir fani şiddet yoktur. Türkiye’nin terör örgütlerine ve milletlerarası şer odaklarına karşı yürüttüğü mücadelesinde dimdik yanında duran milletimize şükran borçluyuz. Ak Parti Türk milletinin tarihiyle, kültürüyle, değerleriyle olduğu kadar devletiyle kurduğu enerjik bağında sembolüdür. 16 Nisan referandum Türk demokrasi ve siyasal sistemi açısından tarihi bir milattır. Bir dönüşüm noktasıdır. Anayasa değişikliğinin en önemli sonuçlarından biri de yüzde 50 fazla 1 gibi oldukça yüksek bir oranı iktidar eşiği olarak belirlemesidir. Her ne değin Ak Parti olarak biz birçok seçimde ve halk müziği oylamasında bu düzeyde oylar almış olsakta yeni dönemde işimizin kolay olmadığı çok açıktır. Parti teşkilatımızdaki bütün arkadaşlarımızın şu noktayı her zaman göz önünde bulundurmaları gerekiyor. 16 Nisan’dan sonradan hiç bir şey eskisi gibi olmayacaktır. Yeni dönemin gerektirdiği egzersiz yöntemine, söylemine ve hareket tarzına kendimizi süratle hazırlamalıyız. 2019 seçimleri için çok dinç bir hazırlık yapmamız şarttır. Her seçimde biz güçlük çıkaranlar bu süreçte de manâsız durmayacaklardır. Bölgemizde son dönemde meydan gelen hadiselerin ülkemizle ve hareketimizle ilgisini görememek cehalet değilse en hafif tabirle saflıktır. Muhalefet cephesinde şimdiden tartışmaları yapılan ortak namzet manzara arayışlarını da unutmayalım. 2019’da da tüm bu senaryoları, siyaset ve medya mühendisliklerini boş yere çıkaracağız. Kadınların ve gençlerin sahip çıkmadığı bir hareketin geleceğinin olmadığına inanıyorum. Kapı kapı dolaşacağız, şüphesiz kimseyi üzemeyecek, korkutmayacak, tam tersine toparlayacağız ” diye konuştu.

SON 24 SAATTE YAŞANANLAR

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir