banner

Erdoğan, BBC’ye konuştu: CHP’nin mitingine 170 bin kişi katıldı

Erdoğan, BBC'ye konuştu: CHP'nin mitingine 170 bin kişi katıldı

İstanbul’da BBC’nin HARDtalk programından Zainab Badawi’ye özel bir mülakat veren Erdoğan, Cumhuriyet Irk Partisi’nin “güya bir hak yürüyüşü” gerçekleştirdiğini, son mitingine de sadece 170 bin kişinin katıldığını söyledi.

İşte Erdoğan’ın sözlerinden önemli satırbaşları:

* Bu tamamıyla iddiaya göre bir adalet yürüyüşüdür. Ve bu güya hak yürüyüşünün ortalaması bellidir. Bunun ortalaması bazen 500 olmuş, ara sıra 1000 olmuş, ara sıra 1500 olmuş bu değin. Bakın bütün bunların bu yürüyüş esnasında hükümetimiz her türlü emniyet önlemini sağladı. Bu güvenlik içinde bu yürüyüşü yaptılar. Ve gelip de en son topladıkları mitingdeki topluluk nedir? O topluluk da ortada. Bakın toplam, İstanbul dıştan otobüslerle gelenlerle birlikte topladıkları 170 bin birey.

* Biz bir 7 Ağustos mitingi yaptık. Ve 2 milyon insan orada toplandı. Aramızdaki fark budur. Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanı olarak, hükümetimiz, hükümet olarak bugüne değin kimsenin önünü kesmemiştir. Kimsenin demokratik haklarını engellememiştir.

* Hemen hiçbir vakit bu asıl muhalefet, Cumhuriyet Halk Müziği Partisi zihniyeti ve onlarla beraber hareket edenler, PKK terör örgütü, bunlar defalarca beraber hareket ettiler. Bunlar hiçbir zaman bir birlik ruhunda bütünleşmemişlerdir. Bunlar her zaman ayrılıkçı olmuşlardır. Ve ana muhalefet, şu anda terör örgütü ile birlikte hareket etmiştir. Ve fazla uçlar beraber hareket etmişlerdir. Dolayısıyla bunların böyle bir birlik ruhunda bulunması da bundan sonradan zaten söz konusu olmayacaktır. Başlıca demokratik mücadeleyi de şu anda iktidar partisi ve Milliyetçi Hareket Partisi, Parlamento’da gayet açık ne şekilde ortaya koymaktadır.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir