banner

Eski milli futbolcunun eşine 7 yıl hapis istendi

Eski milli futbolcunun eşine 7 yıl hapis istendi

“Mahsus yaralama, hakaret ve korkutma” suçlarından yargılanan Yağmur Aşık’ı eşi Emre Aşık duruşmada tanık olarak dinlendi. Emre Aşık ablaları Kıymet Aşık ve Aynur Aşık aralarında çıkan tartışma hakkında bildiklerini mahkemede anlattı. Emre Aşık, “Ben önceden ablalarımla iki taraflı meslek yapıyordum. Oysa eşim, ablalarımın işyerimizde yapmış olduğu usulsüzlükleri ortaya çıkardı. bu nedenle eşime, ablalarım kin ve nefret edilen şey beslemeye başladılar” dedi

İstanbul Asliye Suç Oluşturan Mahkemesi’nde işletmeci Yağmur Aşık ve iki görümcesini davalık eden olay şöyle gelişti:

Emre Aşık ve iki ablası Beyoğlu’nda bir butik otel işletmek için müşterek oldu. Otelin gelirinin paşlaşımındaki anlaşmazlık nedeniyle kardeşlerin arası açıldı. Yağmur Aşık görümceleriyle Taksim’de karşılaştı. Yol ortasındaki ağız dalaşı kavgaya döndü.

İddianameye yansıyan olayın detayları ise şöyle:

Yağmur Aşık, Değer Aşık’a hakaret içerikli bazı sözler söyledi. Sözlü tartışma arbedeye dönüştü. Aynur Aşık ise kız kardeşi ve yengesi aralarında meydana çıkan arbedeyi engellemeye çalışırken, Yağmur Aşık’ın darbelerine maruz kaldı. Taksim Polis Merkezi’ne başvuran Kıymet Aşık ve Aynur Aşık yengeleri Yağmur Aşık’tan şikâyetçi oldu. Şikâyet üstüne başlatılan soruşturma dahilinde Yağmur Aşık’ın ifadesine başvuruldu. Çıkan arbedeyi doğrulayan Aşık, hakaretlere kendisi maruz kaldığını ileri sürerek kendisinin de darp edildiğini ifade eden doktor raporu sundu.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı göre yürütülen soruşturma sonunda, Yağmur Aşık ve görümcelerinin müşteki- değişken olduğu bir iddianame hazırlandı. İddianamede, Yağmur ve görümceleri arasında yaşanan darbı bildiren kamera kayıtları kanıt olarak sunuldu. Yağmur Aşık hakkında, “kasten yaralama, hakaret ve korkutma” suçlarından 7 yıla dek hapis cezası istendi. (Habertürk)

 

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir