banner

Eve kapattıkları genç kıza günlerce tecavüz ettiler! İşte istenen ceza

Eve kapattıkları genç kıza günlerce tecavüz ettiler! İşte istenen ceza

Karşıyaka Adliyesi 2. Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün görülen duruşmaya tutuklu sanıklar A.K., (54) T.S., (30) sanık T.S.’nin avukatı, mağdur bayan A.A.’nın avukatı Sibel Önder ve Bayan Cinayetlerini Durduracağız Platformu üyeleri katıldı. Davalı A.K.’nin avukatının bildirmeden duruşmaya gelmediği görüldü. Duruşma savcısı verdiği mütalaasında, sanıklar A.K. ve T.S. hakkında ‘Çocuğa cinsel istismar’ suçundan 12 yıldan eksik olmamak üzere ve ‘Kişiyi hürriyetinden mahrum bırakmak’ suçundan 7 yıl hapis cezası istek etti. Sanıklar T.S. ve A.K. sözlü savunma yapmazken, savunmalarını yazılı olarak duruşma heyetine sundu. Duruşma heyeti davalı A.K.’nin avukatının bildirmeden gelmediğini, gelecek celse mutlak suretle duruşmada hazırlanmış olunması için bilgilendirilmesine karar verip eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı ekim ayına erteledi. Mahkeme sonrası, Kadın Cinayetleri Platformu üyeleri ve mağdurun avukatı Sibel Önder basın açıklaması yaptı.

Ailesiyle birlikte Güneydoğu’dan İzmir’e yerleşen 22 yaşındaki şizofreni hastası A.A., bir süre daha sonra ailesi göre sözde ‘kendine ve başkasına hasar vermemesi için’ evin bir odasına kapatarak zincirle bağlandı. Genç kız A.A., geçtiğimiz 8 Eylül günü, alt olduğu zincirlerinden kurtulup evden kaçtı. Aile, evden kaçan ve kayıplara karışan kızları A.A. için polise kayıp başvurusunda bulundu. A.A. evlerinin yakınında ayağında zincirle yolda yürürken kamyon şoförlüğü yapan A.K. (54) ve T.S. (30) ile karşılaştı.

GENÇ KIZ KORUMA ALTINA ALINDI

Yardım etmek istediklerini söyleyen A.K. ve T.S., iddiaya göre genç kızı Çiğli’de yer alan evlerine götürerek tecavüz etti. Şüpheliler 2 gün boyunca zorla evde tuttukları A.A.’yı para karşılığı diğer erkeklere de pazarladı. Günlerce tecavüze uğrayan genç kız, A.K. ile T.S.’nin evde olmadığı sırada pencereden bağırarak takviye istedi. Çevredekilerin yardım çığlığını duyması ile koşul polise bildirildi. İhbar üstüne eve dışarı giden polis, A.A.’yı yarı baygın ve çıplak halde buldu. Suçlamaları reddeden A.K. ve T.S. tutuklandı. Genç kız A.A.’nın Adli Tıp Kurumunda yapılan muayenesinde, travma yaşadığı ve ruh sağlığının bozulduğu belirlenirken, kızın vücudunda 3 ayrı sperm bulundu.

Polis ekipleri kurtardıkları A.A.’yı, ailesine adamak istedi. Ancak aile üyelerinden biri, Güneydoğu’daki ağabeylerinin ‘Namusumuz kirlendi’ diyerek ‘infaz’ kararı aldığını ve İzmir’e gelme planı yaptığını söyledi. A.A.’nın İzmir’de yaşamış hasta babası da bu karara karşı çıktığını belirterek, kızının koruma altına alınmasını istedi. A.A. koruma altına alınarak diğer bir ile götürüldü.

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir