banner

Fenerbahçe’nin derbi planı hazır

Fenerbahçe'nin derbi planı hazır

Fenerbahçe’de teknik direktör Aykut K ocaman ve kurmayları Galatasaray derbisiyle yatıp kalkmaya başladılar. Gazete Habertürk’ten Ahmet Selim Kul’un haberine kadar, Evkur Yeni Malatyaspor galibiyeti ardından bahşedilen bir jurnal arada futbolcular dinlenirken, Kocaman ve ekibi Samandıra’yı ikâmetgâh tutarak Galatasaray derbisinin çalışmalarına start verdiler. Teknik heyet derbinin şifrelerini 4 ana maddede toplayarak hafta boyunca futbolculara anlatacak. Bir günlük iznin peşinde dün yapılan birincil idmanda futbolculara derbide neler yapılacağı aşılanmaya başladı.. Buna kadar hafta her tarafında Kocaman ve arkadaşlarının derbiye değin futbolculara anlatacakları plan şöyle:

• Özellikle 3. bölgede oynadığımız dönemlerde çok fazla hareketli olmak zorundayız. Bunu gerçekleştirdiğimiz andan itibaren Galatasaray defansında gedikler açılacak ve bundan faydalanacağız.

• Galatasaray’ın süratli oynayan oyuncuları var. Bunun için de özellikle merkez orta saha ve kanatta oynayacak oyuncuların fazla artı sprint yapması gerekiyor. Koşu mesafesinde üstün olmak yetmez sprint sayısında da üstün olmalıyız.

• 90 dakika her tarafında sahanın her yerinde egemenlik kurmamız koşul. Fazla sprintle Galatasaray’a alan bırakmamamız gerekiyor. Oyunun boyunun ve bölgelerinin bizim tarafımızdan belirlenmesi gerekiyor.

• Teknik direktör Aykut Kocaman ve ekibi, bu uyarıların yanı sıra her skora göre oyun planı da ayarlıyor. Maç içerisinde olabilecek beraberlik, galibiyet veya bozgun durumlarında oyunculara neler yapmaları gerektiği bir bir anlatılmaya başlandı.

fenerbahçe aykut kocaman

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir