banner

FETÖ’den tutuklananlar ve gözaltına alınanlar (14 Mayıs 2017)

FETÖ'den tutuklananlar ve gözaltına alınanlar (14 Mayıs 2017)

Fetullahçı Terör Örgütü’nün ( ) 2016 tarihinde kalkıştığı darbe girişiminin başarısızlıkla sonuçlanmasının ardından yurt genelinde FETÖ temizliği bütün hızıyla devam ediyor. İşte FETÖ ile bağı olduğu ya da örgütün haberleşme programı kullandığı tespit edilen birey/kurumlara karşın operasyonlarda 14 Mayıs 2017 Pazar  günü raporu.

Haberler hemen olan olarak güncellenmektedir…

BURSA’DA SERBEST BIRAKILAN ‘MAHREM İMAMLARI’ İTİRAZ SONUCU YENIDEN YAKALANDI

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) emniyetteki ‘mahrem’ yapılanmasına yönelik Ankara merkezli 81 ilde yapılan operasyonda Bursa’da yakalanan 66 kişiden 10’u, çıkarıldıkları nöbetçi duruşma kadar adli teftiş şartıyla bağimsizlik bırakılmıştı. Cumhuriyet savcısının itirazı sonucu her tarafta yakalanan 10 kişiden 9’u tutuklandı.

FETÖ soruşturması dahilinde, örgütün güvenlik teşkilatı içindeki ‘mahrem’ yapılanmasına karşın Ankara merkezli 81 ilde aynı zamanlı yapılan operasyonlarda Bursa’da 26 Nisan günü 66 kişi yakalanmıştı. İki grup halinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden 53’ü tutuklanırken, 13’ü ise adli teftiş şartıyla serbest kalmıştı. Serbest kalan 13 kişiden 10’u hakkında cumhuriyet savcısının karara itirazı üstüne tekrar yakalama kararı çıkarıldı.

Bitmiş yakalanan 10 birey, emniyetteki işlemlerinin tamamlanmasının arkasında nöbetçi mahkemeye çıkarıldı. 10 şüpheliden 9’u tutuklanırken, biri ise adli denetim şartıyla özgürlük bırakıldı.

Yakalanan 66 kişiden 62’si tutuklanmış olurken, 4’ü ise adli denetleme şartıyla özgür kalmış oldu. (IHA)

ANKARA MERKEZLİ 81 İLDEKİ FETÖ OPERASYONU

Ankara merkezli 81 ilde Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) emniyetteki mahrem yapılanmasına karşın operasyonda Bursa’da yakalanan 66 kişiden, çıkarıldıkları nöbetçi duruşma tarafından adli yoklama şartıyla hür bırakılan 10’u, cumhuriyet savcısının itirazı sonucu her yerde yakalandı, 9’u tutuklandı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, örgütün emniyet teşkilatı içindeki mahrem yapılanmasına karşın Emniyet Genel Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı koordinasyonunda ülke genelinde aynı zamanlı yapılan operasyonlar zarfında Bursa’da yakalanan 10 kişinin emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Nöbetçi mahkemeye çıkarılan 10 şüpheliden 9’u tutuklandı, biri ise adli denetim şartıyla bağimsizlik bırakıldı.

Soruşturma zarfında Bursa’da 26 Nisan’da gerçekleştirilen operasyonda 66 birey yakalanmış, iki grup halinde adliyeye sevk edilen şüphelilerden 53’ü tutuklanmış, 13’ü ise adli kontrol şartıyla özgürlük kalmıştı. Hür kalan 13 kişiden 10’u hakkında cumhuriyet savcısının karara itirazı üstüne her yerde yakalama kararı çıkarılmıştı.

Böylece yakalanan 66 kişiden 62’si tutuklanmış, 4’ü ise adli teftiş şartıyla özgür kalmış oldu. (AA)

ARDAHAN’DAKİ ILK FETÖ DAVASI YARIN GÖRÜLECEK

Ardahan’da Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) darbe girişimine katıldıkları iddiasıyla tutuklanan dönemin 25. Sınır Tugay Komutanı ve Ardahan Garnizon Komutanı eski Tuğgeneral Erdem Kargın’ın da arasında olduğu 25’i esir 27 askeri personel, yarın başta başat karşısına çıkacak.

Ardahan Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ ile ilişkili oldukları ve darbe girişimine katıldıkları iddiasıyla haklarında dava açılan örgütün sözde “Ardahan-Artvin bölgesi sıkıyönetim komutanı” eski Tuğgeneral Kargın, benzer komutanlığın eski subay, astsubay ve bilirkişi çavuşlarından oluşan 27 askeri personelin yargılanmaları için Ardahan Adliyesindeki hazırlıklar tamamlandı.

Ardahan Ağır Ceza Mahkemesinde öncelikle egemen karşısına çıkacak sanıkların yargılanması için 100 kişilik mahkeme salonu hazırlandı.

Sanıklar ve avukatlarının yanı sıra basın mensupları ile izleyiciler için öbür bölümün oluşturulduğu salonda sanıklar, yarın saat 09.30’da egemen karşısına çıkarılacak.

Duruşma sebebiyle adliye ve çevresinde yoğun emniyet önlemleri alınacağı öğrenildi.

Davanın iddianamesinde, dönemin 25. Sınır Tugay Komutanı ve Ardahan Garnizon Komutanı eski Tuğgeneral Erdem Kargın’ın da aralarında bulunduğu 25’i tutsak 27 askeri personelin 10 yıldan 3’er kez ağırlaştırılmış müebbete dek hapsi isteniyor. (AA)

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir