banner

‘Fuatavni’ye bilgi sızdıranlar deşifre oldu!

'Fuatavni'ye bilgi sızdıranlar deşifre oldu!

İtirafçı olan polislerin verdiği bilgiler doğrultusunda “fuatavni”ye veri aktaran polisler ve imamlar İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nün dikkatli çalışmasıyla ortaya çıkarıldı. Bilgiler imam düzeyindeki 9 FETÖ’cü de toplandı. Gelen veri ve belgeler önce alan sekreteri ve daha alçak birimlerine aktarılıyordu. Sonrasında ise Bilişim imamı Salih Cömert’e. Cömert’te bu bilgileri fuatavni’nin veri havuzuna özel bir sistemle aktardı.

FETÖ’nün darbe girişiminin gerisinde başlatılan soruşturma dahilinde Fuatavni’ye data sızdırdığı iddiasıyla gözaltına alınan Başbakanlık Veri Uzmanı Mustafa Koçyiğit tutuklanmıştı. Koçyiğit, “2013’te İstihbarat Daire Başkanlığı’nda yönetimin değişmesinden sonradan bizde bir bocalama oldu, örgütün İDB’den veriye ihtiyacı vardı. Selahattin abinin talimatıyla mühendislerden İDB’de işimize yarayacak verileri istedim. Bu bilgileri USP, CD ve hard diskle abilere teslim ettim” demişti.

Polis, kritik isimleri yakalayarak cezaevine gönderdi. İşte emniyetteki tüm bakımlı bilgileri fuatvani’ye aktaran FETÖ’cüler, Hasan Deniz, Hayri Bakır, Muhammet Akdiken, Salih Eli Açık, Ecevit Bahadır, İbrahim Aydoğdu ve Hasan Çalışkan. Akşam

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir