banner

‘Geri adım atmayacağız’

'Geri adım atmayacağız'

AYAKKABI BIRAKMAYACAĞIZ

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Bülent Tezcan: Bu sözler daha önce Erdoğan’ın söylediklerine yeni bir boyut kazandırıyor. Önce, ‘O savcılar seni de çağırır’ diyerek savcılara talimatlar vermişti. Derhal de ‘sokaklara çıkamayacak ışık halkası gelirsin’ diyerek, ‘Adalet Yürüyüşü’nün arkasından huzursuzluğunu açıklama ediyor. Bu sözler telaşın ve korkunun ifadesi. Sorumluluk Sahibi bir tutum yok. Çünkü bu örtülü olarak sokaklara saldırı talimatıdır. Bu sözleri, ‘saldırın’ diye algılayacak insanlar çıkabilir. Cumhurbaşkanlığı makamında oturanların daha sorumluluk sahibi bir dil kullanmaları gerek. Bizim sokaktan ne anladığımız, 25 günlük yürüyüş ve Maltepe buluşmasında ortaya çıkmıştır. Cadde mücadelemiz, şiddeti çağrıştıran bir şey değil. AK Parti Genel Başkanı’nı sorumlu davranmaya ziyafet ediyoruz. Ne söylerse söylesin, adalet ve demokrasi mücadelesinden geri adım atmayacağız. Tehditlere ve bu tür sözlere ayakkabi bırakacak kişiler değiliz. Demokrasi mücadelesine devam edeceğiz.

SOKAK ANLAYIŞIMIZ NET

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl: Bizim cadde anlayışımız fazla net. Biz 93 takvim bir siyasi partiyiz. Geçmişimizde katiyen şiddetle ilişkilendirilecek davranışımız olmamıştır. Bizim sokak anlayışımız geçmişte yaptıklarımızla ortadadır. Bunun en son örneği, 25 jurnal ‘Hak Yürüyüşü’dür. Bize yapılan saldırılara nasıl karşı koymuşuz apaçık. Çoğu provokatif tutum oldu, tepkimiz apaçık. Biz şiddeti reddeden, dostane bir dil kullanan bir partiyiz. Bunu bambaşka bir şekilde amaç yükleyerek göstermek çok yanlış. Bu bizim kabul edebileceğimiz bir açıklama değil.

BU SÖYLEMLER DİKTA ÖZLEMİ

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök: Cumhurbaşkanı’nın bu söylemleri bir dikta özlemidir. Belli Başlı muhalefet partisi liderini ve partisini tehdit etmek başka türlü izah edilemez. AK Parti Genel Başkanı ve iktidar çevreleri bilmelidir fakat CHP bu tehditlere kundura bırakmaz. CHP tehditle, baskıyla sindirilecek bir parti değildir.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir