banner

“Hayat bana ikinci bir şans daha verdi”

"Hayat bana ikinci bir şans daha verdi"

Düzce’de düğün merasiminden bir gün önce trafik kazası geçiren Semih Akar, yapılan boyun omuru ameliyatı ile hayata tutundu.

AA’nın haberine göre; DÜ’den yapılan açıklamaya tarafından, Düzce’de geçirdiği trafik kazası ardından boyun omurunda kırık meydana gelen 24 yaşındaki Semih Akar, DÜ Tıp Fakültesi Araştırma ve Başvuru Formu Hastanesi’ne kaldırıldı.

Yapılan tetkiklerin ardından Beyin ve Asap Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Cem Sağlıklı kadar ameliyata alınan Akar, yüksek tehlikeli ameliyatın başarıyla sonuçlanmasının arkasında sağlığına kavuştu.

“ZORLU BİR AMELİYAT GERÇEKLEŞTİRDİK”

Ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Sağlıklı, hastanın zorlu bir ameliyatın peşinde sağlığına kavuştuğunu bildirdi.

Trafik kazası geçiren hastanın, kendilerine getirildiği anda ivedi olarak ameliyata alındığını kaydeden Sağlıklı, şöyle devam etti: “Hastamızın ikinci boyun omurunda ciddi bir kırığı vardı. Bu kırıklar vefat veya hastalarımızda ileri düzeyde felçle sonuçlanabilen tablolara neden olabiliyor. Hastamız, bu açıdan çok şanslı gruptaydı. Bu noktadan sonradan bizim devreye girerek, mevcut kırığı vidalarla sabitleyip kırıkların kaynamasına ve kemikleşmeye ihtimal sağlamamız gerekiyordu. Türkiye’de sınırlı sayıdaki merkezlerde yapılabilen, önemli ve yüksek riskli ameliyatla boyun ikinci omurunda bulunan kırık vidalarla sabitlendi. Hastamız şu lahza yürüyebiliyor. Kendisi kısa zaman içerisinde taburcu olacak. Semih Bey kazadan bir gün daha sonra nikah masasına oturacaktı. İnşallah kendisini kısa vakit içinde her yerde düğün masasına göndereceğiz.”

DÜĞÜN MASASINA OTURACAĞI GÜNÜN HAYALİNİ KURUYOR

Sağlığına kavuştuğu için mutlu olduğunu bildiren Semih Akar da ameliyatı gerçekleştiren Doç. Dr. Dinç ve ekibine teşekkür ederek, “Allah hepsinden binlerce kez razı olsun. Hayat bana ikinci bir şans daha verdi” ifadesini kullandı. 

Nikah töreninden bir gün önce trafik kazası geçiren Akar, baştan sağlığına kavuşmasının gerisinde nikah masasına oturacağı günün hayalini kuruyor.

düzce

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir