banner

iOS 11 ne zaman yayınlanacak? iOS 11 ne zaman çıkacak?

iOS 11 ne zaman yayınlanacak? iOS 11 ne zaman çıkacak?

Apple’ın az kalsın her sene çıkardığı iOS güncellemelerinin yeni olan iOS 11’in çıkış tarihi için beklenen zaman geldi. Apple’ın yeni ürünleri iPhone X ve iPhone 8 lansmanı sırasında tanıtılan yeni işletim sistemi  iOS 11 ne vakit yayınlanacak? iOS 11 ne süre çıkacak? İşte iOS 11 çıkış tarihi…

iOS 11 NE ZAMAN YAYINLANACAK?

Apple’ın işletim sistemi olan iOS’un yeni sürümü iOS 11, Türkiye genelinde merakla bekleniyor. iPhone 5S ve daha sonra meydana çıkan telefonlarda çalışacak olan iOS 11 işletim sistemi Türkiye’de 20 Eylül’de yayınlanacak.

iPAD İÇİN BÜYÜK BAŞKALAŞIM

Yeni güncelleme iOS 11, iPad’e yepyeni bir hayat verecek. Yeni Dosyalar uygulaması tüm dosyalarınızı bir araya getiriyor. Bu Nedenle hepsini tek bir yerde görebiliyor, arayabiliyor ve düzenleyebiliyorsunuz. Son kullandığınız dosyalar için özel bir yeriniz bile var. iPad’inizdekilerin yanı sıra uygulamalarınız, diğer iOS aygıtlarınız, iCloud Drive ve Box veya Dropbox gibi hizmet sağlayıcılarında depoladığınız tüm dosyalar için.

YENİ DOCK

Yeni Dock, iPad’in temelinde yapılmış bir değişim. O an hangi ekran açık olursa olsun, tek bir kaydırma hareketiyle uygulamaları açabiliyor ve aralarında çabucak geçiş yapabiliyorsunuz. Dilerseniz gözde uygulamalarınızı ekleyerek Dock’unuzu kişiselleştirebiliyorsunuz. Son açtığınız ya da iPhone ya da Mac’inizde açık olan uygulamalar Dock’un sağ tarafına ekleniyor.

İkinci bir dilekçe başlamak isterseniz doğrudan Dock’tan açabilir, açık olan iki uygulamayı Slide Over ya da Split View görünümlerinde aynı anda kullanabilirsiniz. Slide Over’da ikinci uygulamayı sola da sürükleyebilirsiniz. Ve her yerde tasarlanmış Kullanım Değiştirici ile, gözde App Spaces’ınıza dönebilirsiniz.

SÜRÜKLE BIRAK ÖZELLİĞİ iPAD’E TAŞINDI

Yani metinleri, fotoğrafları ve dosyaları bir uygulamadan
diğerine kolayca taşıyabilirsiniz. iPad’in çekici büyüklükteki Multi-Touch ekranına göre tasarlanan bu tecrübe bütün anlamıyla büyüleyici. Yalnızca tek dokunuşla, ekranın
herhangi bir yerindeki az daha her şeyi taşıyabilirsiniz.

iPAD PRO İÇİN APPLE PENCIL

iOS 11, iPad Pro için Apple Pencil’ı daha fazla yönlü, güçlü ve doğal bir ayla getiriyor. Bu Nedenle anekdot alma, egzersiz veya yaratıcılık gibi her türlü konuda fazla daha pratik olabiliyorsunuz.

Şimdi bir PDF’i veya ekran görüntüsünü çabuk ve zahmetsizce işaretleyebilir, üzerine notlar alabilirsiniz. Birinci adım, Apple Pencil’ınızı alın. İkinci adım, ekrana dokundurun. Ve üçüncü adım, anında yazmaya başlayın. Adı üzerinde, Hemen İşaretleme.

Apple Pencil’ınızla Kilit Ekranı’na dokunun ve hemencecik not almaya başlayın. Yazdığınız ve çizdiğiniz her şey Notlar uygulamasına kaydedilsin.

Notlar uygulamasında bir şeyler çizdiğinizde veya karaladığınızda, var olan metinler otomatik olarak kenara çekilsin. Dilerseniz Mail uygulamasında da satır içi çizimler ekleyebilirsiniz.

Notlar uygulamasındaki yeni Belge Tarayıcısı, belgeleri otomatik olarak algılayıp tarar, kenarları keser ve eksendeki eğrilikleri ya da üstünkörü parlamaları düzeltir. Apple Pencil ile belgelerdeki
boş kısımları doldurabilir, imza atabilir ve ardından
belgeyi kolayca kaydedip paylaşabilirsiniz.

QUICK TYPE KLAVYE HIZI

Harfler, rakamlar, semboller ve noktalama işaretleri derhal aynı klavyede. Yani artık aralıksız geçiş yapmanız gerekmiyor. Ihtiyaç duyduğunuz karakteri tercih etmek için ilgili tuşa dokunup hafifçe altında kaydırmanız yeterli.

ARTIRILMIŞ HAKIKAT

Oyunlar ve uygulamalar, acilen ekranın çok daha ötesine geçen, olağanüstü derecede güzel ve akıcı deneyimler sunuyor. En yeni artırılmış realite teknolojilerinden yararlanarak evinizi yeniden dekore edebilir, hiç görmediğiniz bir şehri ziyaret edebilir, hatta yeni bir dövmenin nasıl görüneceğine bakabilirsiniz. Ebedi olanaklar sizi bekliyor.

LIVE PHOTOS

Döngü: Live Photo’larınızı eğlenceli video döngülerine dönüştürün. İstediğiniz görüntüyü seçin veya harika bir döngü için Fotoğraflar uygulamasının en uygun görüntüyü seçmesine müsade verin.

Pinpon: Live Photo’nuzda zamanı aksine çevirin. Oynadıktan sonradan başa dönen görüntülerle, eğlenceyi defalarca yaşayın.

Uzun Pozlama: Zaman ve hareket öğelerini yakalayın. Daha önce sadece DSLR kameralarla muhtemel olan muhteşem bir efekt yaratın. Gece gökyüzündeki yıldızları parlak çizgilere dönüştürüp, onlara büyüleyici güzellikte flu bir dış görünüş kazandırın. Tıpatıp bir şelaleymiş gibi.

iOS 11 ne süre yayınlanacak iOS 11 ne süre çıkacak

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir