banner

İş hayatına damga vuran uygulama

Windows’un salt yapısından çıkan en önemli uygulamalar bütünü her zaman Hotmail ile hayat bulmuştur. 1990 – 2011 yılları arasında en popüler çağını yaşayan uygulama dosya aktarımı konusunda yakaladığı başarı ile iş hayatında öncelikli uygulamalar listesinin ilk sırasını uzun süre korumayı başarmıştır.
MSN YERİNİ SKYPE’A BIRAKTI

E-mail kullanımı için gerekli alt yapıyı sunan ve günümüzde bile milyonlarca insanın kullandığı kişisel e-mail adreslerine alan adı veren Hotmail sayesinde birçok sosyal aktarım mümkün hale gelmiştir. Günümüzdeki face time ve diğer görüntülü görüşme uygulamalarının fikir babası olan MSN Messenger uygulaması da Hotmail ile hayatımıza katılan ve uzun yıllar popüler bir şekilde kullanılan uygulamalardandır. Dosya ve fotoğraf aktarımı ile hem iş hayatında hem de sosyal hayatta başarılı işler çıkaran MSN daha sonra yerini Skype uygulamasına bırakarak tarihe karışmıştır.

GÖRÜNTÜLÜ GÖRÜŞMENİN TEMELİ

Hemen hemen aynı temelle Skype olarak devam eden bu anlık mesajlaşma uygulaması yine dosya aktarımı ağırlıklı kullanılarak iş hayatının vazgeçilmez bir parçası olsa da ilkleri başaran Hotmail akıllarda yer etmiştir. E-mail adları hala kullanılan bu uygulamanın internet hayatına katkısı sadece dosya aktarımı ile sınırlı değildir. Sesli ve görüntülü görüşmenim ilk evrelerinde başarılı çalışan ve daha sonraki uygulamalara yol gösteren MSN ile teknolojinin boyutları halka tanıtılarak gelecek dönemler için inanç ve umut olduğu izlenimi yaratmıştır.

http://www.haberlerdetayi.com

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir