banner

Isparta’da acılı çiftin evliliğini down sendromlu Gizem kurtardı 

Isparta'da acılı çiftin evliliğini down sendromlu Gizem kurtardı 

Isparta’da boşanma aşamasına gelen bir çift, yaşamını yitiren kanser hastası kızları gibi down sendromlu olan Gizem’in koruyucu aileliğini üstlendi. Gösterilen ilgi ve sevginin de etkisiyle konuşmaya başlayan Gizem ile çiftin dağılmak üzere olan yuvası kurtuldu.

Mümine (47) ve Eyüp Altıntaş (58) çifti, 2011’de down sendromlu kızları Ceren’i kemik kanserinden 22 yaşında kaybetti. Kızlarını kaybetmenin acısını yüreklerinden bir türlü atamayan ve kesintisiz sorun yaşamaya başlayan Altıntaş çifti, boşanma aşamasına geldi.

Bir tanıdıklarının teklifi üstüne çift, altı yıl önce Isparta Aile ve Sosyal Politikalar Müdürlüğü sevgi evlerinde kalan ve merhum kızları Ceren gibi down sendromlu olan 3 yaşındaki Gizem’in koruyucu ailesi oldu.

Çift, iki çocuğundan bambaşka tutmadığı Gizem ile mutluluğu yakaladı. Üzerine titredikleri Gizem, gösterilen sevgi ve ilginin de etkisiyle konuşmaya, kendi işlerini desteksiz yapmaya başladı.

Fedakarca Gizem ile ilgilenen Mümine Altıntaş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, kızlarının ailelerinin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir