banner

İstanbul’da akaryakıt istasyonunda silahlı soygun

İstanbul’da akaryakıt istasyonunda silahlı soygun

Olay, geçtiğimiz Çarşamba günü saat 22.30 sıralarında Şişli Halil Rıfat Paşa Mahallesi Piyalepaşa Bulvarı üzerindeki bir mazot istasyonunda meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben, akşam saatlerinde yüzleri maskeli 3 gaspçı, ellerinde silah ve bıçaklarla koşarak, bulvar üzerindeki mazot istasyonuna geldi. İstasyondaki pompa görevlilerine tabanca doğrultan gaspçılar, onları markete topladı. Arkasında soyguncular görevlilerin üstündeki 2 bin 100 lirayı gasp etti.

sonra market çalışanına tabanca doğrultarak tehdit eden gaspçılar, kasadaki bin lira aldıktan daha sonra 800 lira değerindeki sigaraları da paralarla birlikte poşetlere doldurarak kayıplara karıştı. Soygunun peşinde çalışanların ihbarı üstüne durum yerine çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Kısa sürede durum yerine gelen ekipler, emniyet kamera görüntülerini inceleyerek çevrede arama başlattı. Film sahnelerini aratmayan o anlar ise güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

1 dakikada 4 bin lira çaldılar

Emniyet kameralarına yansıyan görüntülerde 3 soyguncu, ellerinde tabanca ve bıçakla koşarak istasyona geliyor. Soygunculardan biri istasyonda pompa görevlilerini odadan çıkartıyor. Öteki soyguncu ise markete girerek kasaya yöneliyor. Arkasında gaspçılar, bütün görevlileri markete sokuyor. Marketten çıkan gaspçılardan biri elinde silahı arkasına saklayarak etrafı gözlüyor. Marketin içerisindeki gaspçı, görevliyi tabanca zoruyla korkutma ederek kasayı açtırıyor.

Gaspçı bir yanlamasına kasadaki paraları çalarken, diğer yana görevliye sigaraları doldurtuyor. Bu esnada gaspçılardan biri bıçak doğrulttuğu görevliye tokat atıyor. Soygunu gerçekleştiren soyguncular arkasında para ve sigara batmış poşetlerle dıştan çıkıyor. Yaklaşık 1 dakika süren soygunda, gaspçılara kaçarak kayıplara karışıyor.

Polis, olayla ilgili analiz başlattı. 

Doğan Can CesurHaber Etiketleri:
· · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir