banner

İstanbul’da eylem hazırlığındaki DHKP-C’li yakalandı

İstanbul’da eylem hazırlığındaki DHKP-C’li yakalandı

 Şahsın girdiği evde araştırma yapan ekipler iki adet pompalı tüfek, iki tabanca ve çok sayıda mermi ele geçirirken, gözaltına alınan şüphelinin eylem hazırlığında olduğu belirlendi. Kesin Olmayan çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Edinilen bilgiye takriben, Kağıthane Nurtepe’de bir eve şüpheli bir şahsın mühimmat bıraktığı ihbarını bölge en Şişli ve Kağıthane Güvenlik Ofis Amirliği sokağa gitgide artarak operasyon başlattı. Sokakta kararsız şahsı yakalayan polis ekipleri, şahsın girdiği eve egemen düzenledi. Ekiplerin evde yaptığı arama sonucunda 2 adet pompalı tüfek, 2 adet silah ve fazla sayıda cephane ele geçirildi.

TERÖR ÖRGÜTÜNE ÜYE OLMAK SUÇUNDAN ARANDIĞI ORTAYA ÇIKTI

Gözaltına alınan kişi sorgulanmak üzere güvenlik müdürlüğüne götürüldü. Evde yapılan aramada bulunan tabanca ve mühimmatlara ise polis göre el koyuldu. Şahsın yapılan incelemesinde silahlı terör örgütüne üye olma ve nitelikle yağma suçundan aranan C.İ. olduğunu belirledi. Emniyette işlemleri tamamlanan C.İ. sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi. Polis ekiplerinin yaptığı baskının gerisinde çarpıcı bir ayrıntısıyla uğraşma ortaya çıktı. Terör örgütü DHKP-C üyesi Sıla Abalay polisle girdiği çatışmada öldürülmesinin arkasında, C.İ.’nin Abalay için eylem hazırlığında olduğu belirlendi.

Doğan Can CesurHaber Etiketleri:
· · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir