banner

İstanbul’da servis denetimleri sıklaştırıldı

İstanbul'da servis denetimleri sıklaştırıldı

İstanbul’da trafik ekiplerince okul servislerine karşın denetimler yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı’nca öğrencilerin okul kaygılarını tamir etmek ve onlara mektep ortamını sevdirmek, öğrenme ortamı, öğretmenleri ve arkadaşlarını tanımalarına yardımcı olmak için uygulanan harmoni haftasının başlamasıyla okul öncesi, ilkokul 1., ortaokul 5. ve lise 9. sınıf öğrencileri sınıfları doldurdu. İstanbul Güvenlik Müdürlüğü Trafik Teftiş Şube Müdürlüğü de öğrencilerin güvenli şekilde okullarına gidip gelebilmeleri için şehir halkı genelindeki ara ve asıl arterlerde kontrol uygulaması başlattı.

SERVİS SÜRÜCÜSÜ EHLİYETSİZ ÇIKTI

DHA’nın haberine tarafından; Evrakları eksik olan sürücülere para cezası kesildi. Teftiş sırasında polisler, Muzaffer Z.’nin kullandığı mektep servis aracını durdurdu. Önce polislere ehliyetinin evde olduğunu, kendisinin ise tamircilik yaptığını söyledi. Bunun üstüne kimlik üzerinden araştırmacı polisler, Muzaffer Z.’nin hiç ehliyetinin olmadığını belirledi. Aksak yürüyen Z.,”Serviste kimse yoktu. Aracı sahibine götürmek için arabulucu ben kullanmak zorunda kaldım. Yaptığım yanlış” dedi. Muzaffer Z.’nin kullandığı araca polisler para cezası kesti, aracı bağladı.

Öğrenci velileri denetimlerden çok hoşnut olduklarını söyledi. Denetimleri süreceği belirtildi.

DOKÜMAN KONTROLÜ YAPILDI

Fatih’te Haseki Sultan Mahallesi Turgut Özal Halk Caddesi üstünde uygulama yapan ekipler, okul servislerini durdurarak evrak kontrolü yaptı. ehliyet ile vasıta bilgilerini sorgulayan ekipler, servis sürücülerine ‘can taşıdıklarını’ hatırlatarak çeşitli uyarılarda bulundu.

Sürücüler, denetimlerin gelecek nesillerin güvenliği için önemli olduğunu belirtirken, denetimlerin kendilerini de mutlu ettiğini ifade ettiler.

Korsan servislerden dert yanan servis sürücüleri, “Biz servis tescil aşağıda servis yapıyoruz. Bu sebeple sabıka kaydının da içinde bulunduğu bazı evrakları zaten gerekli yerlere teslim ediyoruz. Bu meslek bizim geçim kaynağımız, dolayısıyla işimizi hassasiyetle yapıyoruz. Oysa bu işi korsan olarak yapanlar var, bu koşul öğrenciler için çeşitli tehlikeler doğurabiliyor. Biz de korsanlardan şikayetçiyiz, korsanların piyasadan çekilmesini istiyoruz. Bu işi doğru doğru yapmayanlar cezasını çeksin.” ifadesine yer verdiler.

Uygulamaların farklı alanlara yönlendirilmiş noktalarda kesintisiz devam edeceği bildirildi.

 

mektep servisi istanbul

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir