banner

İstifadan sonra ilk suç duyurusu

İstifadan sonra ilk suç duyurusu

Şube Başkanı Tezcan Karakuş Samimiyetle, “Hesap vermeden gitmek değil” derken mimarlara takviye veren Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka da “Bugün buraya dikte demiri kessin diye değil adalet demire adalet ettiği cezayı versin diye geldik” diye konuştu. Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve dağıtılmış sivil toplum kuruluşları, 23.5 yıllık görevi baştan başa kente büyük zararlar verdiğini öne sürdükleri Gökçek hakkında Ankara Adliyesi’nde kabahat duyurusunda bulundu. Gökçek’le ilgili hazırladıkları zarar saptama raporunu da kabahat duyurusu dilekçesiyle sunan mimarlara Ankara Egemen Milletvekili Aylin Nazlıaka destek verdi. Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Samimiyetle, başvuru öncesinde şu açıklamayı yaptı:

600’E YAKIN DAVA SÜRÜYOR

“23.5 sene boyunca yaptığı tüm plan değişikliklerini parsel parsel takip edip hem hukuksal sürece taşıdık keza de fiilen duruşma kararlarını uygulamadığı için Melih Gökçek hakkında 35 kez suç duyurusunda bulunduk. Bunların hiçbiri işleme alınmadı. hemen onun uygulamalarından, Ankara’ya yaptığı tahribatlardan kaynaklı 600’e yakın davamız devam ediyor. Atatürk Orman Çiftliği alanlarına ilişkin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne (AİHM) başvurduğumuz davalarımız var.

Suç duyurusunda bulunduğumuz noktalar şunlar: Görevi kötüye kullanmak, Tüzük’nın üçüncü maddesi olan Ankara’nın başkent özelliğini ihlal etmek. Bir diğeri de Atatürk aleyhine işlenen suçlar hakkındaki kanuna aykırılık.

TAHRİBATLARIN HESABI

Hesap vermeden gitmek değil. Mimarlar Odası Ankara Şubesi ve iş odaları olarak bundan daha sonra görevimiz Ankara’ya yapılan tahribatların hesabını vereceği günler için mücadele etmek.”

Aylin Nazlıaka ise şunları söyledi:

NAZLIAKA: EY MELİH GÖKÇEK

“Biz buraya emir demiri kessin diye yok, adalet demire adalet ettiği cezayı versin diye geldik. Melih Gökçek bir şehir suçlusudur. Ankaralılara geri dönülmez, telafisi olmaz birtakım hasarlar vermiştir. Ankaralıların hakkını gasp etmiştir. Ey Melih Gökçek ensendeyiz, peşini bırakmayacağız. İstifa ederek suçlarından arınamazsın, yok öyle yağma” dedi.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir