banner

İstifası istenen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur gözyaşlarıyla istifa etti

İstifası istenen Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur gözyaşlarıyla istifa etti

Erdoğan’ın ‘Metal yorgunluğu var’ diyerek AK Parti’de Belediyelerde başlattığı istifa süreci devam ediyor. Şimdiye değin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Niğde Belediye Başkanı Faruk Akdoğan, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek istifalarını sundu. Balıkesir Belediye Başkanı Ahmet Edip Uğur‘un istifası ise Melih Gökçek ve Recep Altepe‘de olduğu gibi krize dönüştü. Daha önce görevinden istifa etmeyeceğini söylerek istifa iddialarını yalanlayan Ahmet Edip Uğur yorumlama yaptı. Uğur’un açıklamaları öteki Belediye Başkanlarının istifa sırasında söylediklerinden farklıydı. Uğur, AK Parti’ye ve istifasını isteyen Genel Başkan Erdoğan’a sert eleştirilerde bulundu ve gözyaşlarıyla istifa etti.

İşte Ahmet Edip Uğur’un açıklamalarından satır başları…

AK Parti’de siyasi hayata adım atarken kurucu il başkanı olarak ödev verildi, bunu üstlendik. Milletvekili olarak yasama faaliyetinden genel başkan yardımcılığına kadar partimizde fazla kayda değer görevler aldık. Partimizin kasası bize teslim edildi. En üst karar mekanizmalarında görevlendirildi. Belediye Başkanı olmamız istendi, bunu da üstlendik. Hiçbir kademe görevden geri durmadık. Son uygulamalarda geldiğimiz noktada acilen sormak istiyoruz, bürokrasi siyasetin önüne, devlet milletin önüne ve en önemlisi sadakat liyakatin önüne geçmiş gibi görünmüyor mu?

‘Metal yorgunluğu’ adı altına bu değişim ve yenilenme süreci AK Parti’de bir otofajiye dönüşmektedir. Seçimle gelen seçimle gider prensibi sözde rafa kaldırılmış emirle gider şekline dönüşmüştür. Irtibat çağında Ankara ile istişare kanalları sağlıklı işlememektedir. Yerel ve merkezi irade arasındaki irtibat sağlıklı yapılamamaktadır.

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir