banner

Kansere yakalanan annenin feryadı: Yaşamak istiyorum

Kansere yakalanan annenin feryadı: Yaşamak istiyorum

Çanakkale merkeze bağlı Kepez beldesi Boğazkent Mahallesi’nde kızı 19 yaşındaki Buse İlkay Ufak, torunu 3 yaşındaki Yağmur Balım Malkoçoğlu ile yaşayan 46 yaşındaki Müjgan Coşkun, 5 ay önce gittiği hastanede yapılan kontroller sonucu rahim kanseri teşhisi konuldu. Coşkun, 5 aydır rahim kanseriyle uğraş ediyor.
2016’nın Haziran ayında adet kanaması sebebiyle Müjgan Coşkun, Çanakkale Devlet Hastanesi Bahattin Huriye Demircioğlu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ilave binasına çare edinmek için gitti. Burada yapılan tetkik ve araştırmalar sonucunda Coşkun’a rahim kanseri teşhisi konuldu.

Yeşil kart sahibi olan Müjgan Coşkun, Bahattin Huriye Demircioğlu Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları ek binasındaki tedavisinin ardından, Bursa Ali Osman Sönmez Onkoloji Hastanesi’ne sevk edildi. Müjgan Coşkun buradan da Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne gönderildi, ameliyat edilemedi. 2008 yılında İstanbul Okmeydanı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ameliyatla yumurtalıklarından biri alınan ve 2009 yılında Çanakkale Devlet Hastanesi’nde mide ve bağırsak ameliyatı geçiren Müjgan Coşkun’un 2 ameliyat geçirmesinden nedeniyle ameliyat olmasının tehlikeli olduğu belirtildi.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Araştırma ve Kullanım Hastanesi’nde 3 aydır kemoterapi görebilen rahim kanseri Müjgan Coşkun, son olarak İzmir’de Tepecik Araştırma ve Eğitim Hastanesi Bornova ek binasında tedavi oldu. Ama buradan da ameliyat elde etmek için bir sonuç çıkmadı.

“Çok acı çekiyorum”
Biçare bir şekilde evinde hastalığından nedeniyle kendisini ameliyat olacak bir hekim bulmayı bekleyen Müjgan Coşkun, 5 aydan bu yandan kanserle mücadele ettiğini belirtti. gözyaşları içinde ağrılarının çoğaldığını belirten Müjgan Coşkun, “Bursa’ya, İzmir’e ve Çanakkale’de hastanelere gittiğimde hiç kimse ameliyat yapamayacağını söylüyorlar. Çok güç durumdayım. Büyüklerimize buradan sesleniyorum. Ne olur bana yardımcı olsunlar. Bana el uzatsınlar. Diğer bir şey istemiyorum. Yaşamak istiyorum ben, vefat etmek istemiyorum. Sağlığıma kavuşayım. Fazla acı çekiyorum. Kimse ameliyatımı üstlenmedi. Kimse bakmadı. Cümbür Cemaat geri çevirdi” dedi.

“Annem ölmesin”
Annesinin bir lahza önce kurtulmasını istediğini söyleyen kızı Buse İlkay Minik ise, “Annemin sağlığına kavuşmasını istiyorum. Biz 5 aydır fazla zorluklar çekiyoruz. Nerede olursa olsun annemin bir an önce ameliyat olmasını istiyorum. Büyüklerime buradan sesleniyorum. Bize bir el uzatıp, yardımlarını bekliyorum. Annem bir an önce iyileşsin. Annem ölmesin” dedi.

Murat Yüksel 

 

Haber Etiketleri:
· · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir