banner

Kara Kuvvetleri için 2226 mesajları

Kara Kuvvetleri için 2226 mesajları

Cumhurbaşkanı, kuruluş yıldönümü dolayısıyla Kara Kuvvetleri Komutanı Çolak’a yolladığı mesajda şöyle dedi:

EN ETKILI GÜCÜMÜZ

“Türk Silahlı Kuvvetlerimizin temelini yaratıcı, başarılarıyla bizleri tekrar tekrar gururlandıran Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluş yıldönümünü kutluyorum. Dünyanın en eski ve en saygıdeğer ordularından biri olarak, şanlı mazisiyle adından övgüyle laf ettiren Kara Kuvvetleri Komutanlığımız, milli güvenliğimizin ve ulusal menfaatlerimizin korunmasında en etkin gücümüzdür. Disiplinli, cesaretli, ulusal ve manevi değerlerine emrindeki, fedakâr personeliyle, ülkemizde kolaylık ve emniyetin güvencesi olan Kara Kuvvetleri Komutanlığımız, dünyanın dağıtılmış bölgelerinde üstlendiği görevlerde sergilediği üstün hizmet anlayışıyla, bölgesel ve küresel barışın tesisine de çok değerli katkılar sağlamaktadır. Bölücü teröre karşısında verdiğimiz amansız mücadelenin esas gücünü oluşturan Kara Kuvvetleri Komutanlığımızın, vatan sevgisi ve yüksek vazife şuuruyla, milli ve milletlerarası alanda üstlendiği tahsis ve sorumluluklarını gelecekte de başarıyla sürdüreceğine inanıyorum. Bu düşüncelerle, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nın kuruluş yıldönümünde fedakâr mensuplarını tebrik ediyor, bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle yad ediyorum.”

Kara Kuvvetleri için 2226 mesajları

Başbakan Binali Şimşek da mesajında özetle şunları kaydetti:

“Birlik ve beraberliğimize kasteden her türlü tehdide karşısında sınırda ve hudut ötesinde ortaya koyduğu mücadeleyle, caydırıcılığı temel alan enerjik yapısıyla Kara Kuvvetlerimiz, şimdiye değin olduğu gibi bundan sonradan da milletimize güven vermeye devam edecektir. Kara Kuvvetlerimizin kuruluş yıldönümünü kutluyor, aziz şehitlerimizi ve tüm istiklal kahramanlarımızı rahmetle, saygıyla anıyor, kahraman askerlerimize takdirlerimi sunuyorum.”

MİLLETİMİZİN EMRİNDE

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar da yayımladığı mesajda şöyle dedi: “TSK’nın temel yapı taşlarından Kara Kuvvetlerimiz, ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘Cumhuriyet orduları, Cumhuriyeti ve mukaddes topraklarını emniyetle muhafaza ve müdafaaya kadir ve hazırdır’ sözünde ifadesini bulan güvene değerinde yapabilmek için aziz milletimizin emrinde büyük özveri ve gayretle çalışmalarını sürdürmektedir. Kara Kuvvetleri, asil milletimizin emrinde, sorumluluğunun bilincinde ve zinde yapısıyla, bu seviyeyi daha da ilerilere taşıyarak, bölgesel ve küresel barışın, istikrarın, huzurun ve güvenin en manâlı teminatlarından olmaya devam edecektir.”

Haber Etiketleri:
· · · · · · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir