banner

Kılıçdaroğlu: İnatla, azimle yürüyeceğim

Kılıçdaroğlu: İnatla, azimle yürüyeceğim

Yürüyüşün bugünkü etabına Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Halkevleri Genel Başkanı Oya Ersoy, FETÖ kumpası nedeniyle yaşamını yitiren Yarbay Ali Tatar’ın Abisi Ahmet Tatar ile İstanbul Bakırköy’den gelen takriben 700 kişilik vatandaş grubu katıldı.
Yürüyüşçülerin ellerinde, “Hak, gazetecilik kabahat değildir, serbest basın, seçimde hak” yazılı dövizler uyarı çekiyor.

Kılıçdaroğlu: İnatla, azimle yürüyeceğim

80 MİLYONA YARGI İÇİN İNATLA YÜRÜYECEĞİM

Saat dokuzda başlayan yürüyüş öncesi Kılıçdaroğlu, gazetecilere kısa bir değerlendirme yaptı. Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

“Adalet kavramına verdiğimiz önemi bundan böyle bütün dünya biliyor. Yargı yargı ve hukuk birbirinden ayrılmaz kavramlar. Biz cümbür cemaat için yargı istiyoruz. Cümbür Cemaat için adalet, cümbür cemaat için hukuk istiyoruz. Bunun için yürüyoruz. Kimseye hasar vermiyoruz. Kimseye fena söz söylemiyoruz, emrindeki bakmıyoruz. 80 milyonun bir arada kardeşçe, huzur içinde yaşamasını istiyoruz. Bize saldıranlar, eleştirenler; bizi sinirlendirmek isteyenler olabilir. Hepsinin canı sağ olsun. İnatla, kararla, azimle 80 milyona adalet için yürüyeceğim.

Dün yürüyüşümüzün büyük kısmını yağmur aşağıda yaptık. Gelip geçenler, kamyonlar, minibüsler, özel arabalar belki şöyle düşünmüştür: Bu yağmurun aşağıda bu ahali niye yürüyor?Onlara şunu bildirmek isterim; biz yargı için yürüyoruz.”  

 

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir