banner

Kılıçdaroğlu’nun ‘Adalet Yürüyüşü’nün 8. günü… Bahçeli’ye cevap verdi

Kılıçdaroğlu'nun 'Adalet Yürüyüşü'nün 8. günü... Bahçeli'ye cevap verdi

Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:
”Ne Pensilvanya’ya gittim, ne konuştum, ne Pensilvanya bana teşekkür etti. Fetullah Gülümseyen rahatsız olduğu süre gazetelerde ilan var. Kime teşekkür ettiği var orada. Genel Başkan olarak sadece benim adım yok.
Ben bu ülkede adalet istiyorum, hak istiyorum. Adaletin olduğu yerde devlet düzelir. Adaletin olmadığı yerde insanın bir önemi yoktur. Bunu savunuyorsa sayın Bahçeli buyursun gelsin, bu ülkede adaletsizlik olsun diyorsa açıklama vermeye devam etsin.”

BAHÇELİ NE DEMİŞTİ?

Twitter hesabından tanımlama yapan Bahçeli, şunları demişti:
”Yürüyorlar, yazıyorlar, yüksek perdeden atıp tutuyorlar; neymiş hak yokmuş! Buna bir şey diyemem, ama bunu dillendirenlere lafım çoktur. Birilerinin keyfine kadar karar veren mahkeme ve hâkim olunca yargı mülkün temelidir; olmayınca hak dinamitlenmiştir. İkiyüzlülük yok mi? FETÖ’cülerle bir olup adaleti katledenler, özellikle partimize kumpas kuranlar; ne adaleti, ne ahlakı ağızlarına almasınlar, gülünç kaçıyorlar. Evlatlarımız şehit oluyor, adaleti yürürken bulacaklarını zannedenlerden çıt değil! Yedi düvel karşımızda, fakat uygun adım yürüyenlerden ses değil! Artık kör gözünü açtı. Yürüyün yürümesine de, aman düşmeyin; sanki yolda üşenip geri dönmeyin. Soluğunuz yeterse Pensilvanya’ya değin gidin, geri gelmeyin!”

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir