banner

Kışlada dehşetin detayları ortaya çıkıyor! Kısa dönem yapıyordu

Kışlada dehşetin detayları ortaya çıkıyor! Kısa dönem yapıyordu

Durum, bugün saat 03.20 sıralarında, Manisa’nın Kula İlçe Jandarma Komutanlığı’na meydana geldi. İlçe Jandarma Komutanlığı’nda görevli askerlerden Ziraat Fakültesi mezunu kısa dönem jandarma er Nedim Abeş, nöbet tutarken cinnet getirdi.

KOĞUŞTAN ÇIKIP İNTİHAR ETTİ

Askerlerin uyuduğu sırada, elindeki MP5 makineli tabancayla koğuşa giren Abeş, uyuyan arkadaşlarına alev açtı. Kurşunların isabet ettiği erler Iftihar Sünnüoğlu, Hüseyin Tolga Hepgül ve Mümin Pınardağ şehit oldu. Erler Cemil Arslanhan, Emirhan Yaşaroğlu ve Kenan Dursun ise yaralandı. Nedim Abeş, koğuştan çıkıp elindeki silahı başına dayayıp tetiği çekerek intihar etti.

Kışlada dehşetin detayları ortaya çıkıyor Kısa dönem yapıyordu

2’Sİ KOĞUŞTA, 1’İ HASTANEDE ŞEHİT OLDU

Şehit olan askerlerden Bursa nüfusuna belirtilen Mümin Pınardağ ile İzmir nüfusuna belirli Hüseyin Tolga Hepgül vuruldukları anda koğuşta, İzmir Bornova’da yaşayan Gaziantep nüfusuna kayıtlı Iftihar Sünnüoğlu ise kaldırıldığı Kula Devlet Hastanesi’nde şehit oldu. Yaralanan askerler Cemil Arslanhan, Kenan Dursun ve Emirhan Yaşaroğlu ise kaldırıldıkları Kula Devlet Hastanesi’nde yapılan birincil tedavilerinin arkasında Salihli Devlet Hastanesi’ne sevk edildi. Üç askerin kol, but ve karınlarından zarar görmüş oldukları, hayati tehlikelerinin bulunmadığı belirtildi.

İlçe Jandarma Komutanlığı’na gelen savcı, görevlilerle birlikte tahlil yaptı. Olay yerinden toplanan delilere el konuldu. Şehit askerler ile intihar eden Abeş’in cenazeleri, otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

VALİ VERI ALDI

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer de sabahleyin saatlerinde Kula İlçe Jandarma Komutanlığı’na gelerek olayla ilgili veri aldı. Valilikten yapılan açıklamada, “Olayla ilgili adli ve yönetimle ilgili tahkikat başlatılmıştır. Aziz milletimize ve üzüntülü ailelere başsağlığı, yaralı askerlerimize acele şifalar temenni ederiz” denildi.

Kula İlçe Jandarma Komutanlığı’nda tahsis yapan öteki askerlerin herhangi bir sağlık durumu sorununun bulunmadığı belirtildi.

CİNNETİN NEDENİ ARAŞTIRILIYOR

Silah arkadaşlarına alev açan Diyarbakır nüfusuna belirli kısa dönem er Nedim Abeş’in daha önceden tanıdık bir psikolojik sorununun olmadığı, bir anlık cinnet sırasında böyle bir şey yaptığının sanıldığı belirtildi. Cinnetin nedeninin araştırıldığı, soruşturmanın sürdüğü bildirildi.

Tanıyanlar, Nedim Abeş’in satranç oynayan, kitap okuyan, çevresindekilerle ilişkileri iyi olan ve sevilen biri olduğu söyledi.

 

Haber Etiketleri:
· · · · · · · ·
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir