banner

Kocaeli’de derin uykuya dalan kadın ekipleri harekete geçirdi

Kocaeli'de derin uykuya dalan kadın ekipleri harekete geçirdi

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde kendisinden haber alınamayan kadın, 112 Acil Yardım ekiplerini alarma geçirdi. Eve merdivenle ulaşan itfaiye ekipler, derin uykuda olduğu görünen o ki kadını seslenerek uyandırdı.

İHA’^nın haberine kadar, İzmit’te 12 saattir kendisinden haber alınamayan ve yakınlarının hayatından tereddüd ettiği bayan, 112 Acele Yardım Ekipleri ile yapı sakinlerini alarma geçirdi. Edinilen bilgiye göre Yeşilova Mahallesi Zümra Sokak’ta bulunan bir sitenin 3. Katında oturan Eda U.(45)’ten haber alamayan yakınları, gece 00.30 sıralarında site önüne geldi. Site önünde aradıkları, kapısını çaldıkları Eda U’dan cevap alamayan yakınları, protez anahtarla kapıyı açmaya çalıştı. Tüm çabalarına rağmen içeriden yanıt alamayan Eda U.’nun yakınları, hayatından üzüntü ederek 112 Ivedi Yardım ekiplerinden yardım istedi.

PENCEREDEN SESLENİP UYANDIRDILAR

İhbar üstüne durum yerine polis, itfaiye ve sağlık durumu ekipleri sevk edildi. Kısa sürede olay yerine gelen itfaiye ekipleri 3. katta ışık yanan dairenin penceresine merdivenle ulaşarak içeriyi denetim etti. İçeride Eda U.’nun koltukta uzandığını gören ekipler, uzun süre seslenerek kadını uyandırmaya çalıştı. Penceredeki itfaiye erinin sesi ile uyanan Eda U. sonra balkona çıktı. Altında kendisini bekleyen ekipler ve vatandaşların olduğunu gören Eda U. uzun zaman balkondan meraklı kalabalığa baktı.
Daha sonra kapıyı açan Eda U.’nun yanına sağlık ekipleri gönderildi. Eda U.’nun afiyet durumunun iyi olduğunu belirleyen ekipler siteden ayrıldı.

kocaeli

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir