banner

Kocaeli’de uyanık hırsızlar lüks aracı deneme bahanesiyle çaldı

Kocaeli'de uyanık hırsızlar lüks aracı deneme bahanesiyle çaldı

Kocaeli’de lüks aracını internet üzerinden satışa çıkaran vatandaş, hırsızlar tarafından kandırıldı. Kurnaz hırsız aracı test bahanesiyle direksiyona geçerek kayıplara karıştı. Olay, akıllara Yılmaz Erdoğan ve Cem Yılmaz’ın oynadığı ‘Organize İşler’ filmini getirdi.

İHA’nnı haberine kadar, Kocaeli’nin Darıca ilçesinde yaşamış Ömer Şamdan, kendisine ait 100 bin TL değerindeki lüks aracı internet üzerinden satışa çıkardı. İlandaki telefon numarası vasıtasıyla arabulucu satın olmak istediklerini söyleyerek Şamdan’a ulaşan hırsızlık çetesi, Darıca’ya gelerek aracı inceledi. Yaptıkları incelemeden 2 gün daha sonra Şamdan’ı baştan arayan ve tanıdıkları bir ustaya göstermek istediklerini söyleyerek İstanbul’un Pendik ilçesine çağıran çete üyesi, deneme bahanesiyle direksiyonuna geçtiği lüks aracı alarak kayıplara karıştı. Hırsızın aracın direksiyonuna geçerek uzaklaştığı anlar ise saniye saniye emniyet kameralarına yansıdı.

TANIDIK ARTIST BAHANESİYLE İSTANBUL’A ÇAĞIRDILAR

Aracının nasıl çalındığını anlatan Ömer Şamdan, “İnternet sitesi üzerinden ilanı görerek beni aradılar. Bana Bolu’dan aradıklarını söylediler. Aramadan birkaç gün daha sonra 2 birey araca bakmaya geldi. Parayı denkleştirip her tarafta arayacaklarını söylediler. 31 Ağustos tarihinde beni bitmiş arayarak Pendik’te tanıdıkları bir ustaya arabulucu kullanmak istediklerini söylediler. Ben de aracımdan kesin olduğum için kabul ettim ve Pendik’e gittim. Buluştuğum kişi bana abisinin yemek yemek yediğini ve azıcık beklememiz gerektiğini söyledi. Ben de Güzelyalı’da E-5’in kenarında durdum. Bu sırada bana arabulucu sınamak istediğini söyledi. Ben yanındayken araçla bir süre dolaştıktan daha sonra yeniden az önce durduğumuz noktaya geri dönerek birlikte araçtan indik. Haricen sohbet ederken aracın anahtarını görmek istedi. Araçta Başlangıç-Stop sistemi olduğu için anahtar çantamdaydı. Bunun üzerine ben de kendisine aracın anahtarını verdim. Anahtarı aldıktan sonra direksiyona oturdu. Bana, ‘Bagajı aç, kapat’ gibi şeyler söyledi” dedi.

“ARACI SINAMAK İÇİN HAREKET ETTİRDİĞİNİ DÜŞÜNDÜM”

Hırsızın arabulucu denemek için hareket ettirdiğini düşündüğünü söyleyen Şamdan, “Bagajı açıp kapadıktan sonra araçla ileriye, geriye doğru hareket etmeye başladı. Ben halen arabulucu denediğini düşündüm. Yavaş Yavaş yola içten ilerlemeye başladı fakat ben yine de durumu fark edemedim. daha sonra bana, ‘Hemen 5 dakika içinde geliyorum’ dedi. Ben de tekrar inandım alt ona. Arkasında E-5’e bağlandı ve kaçtı gitti oradan. Ben durumu fark eder etmez 155’i arayarak polise haber verdim. Bir takım gelerek beni Esenyalı Karakolu’na götürdü. Burada gerekli başvuruyu yaptım lakin 13 gündür arabadan haber yok” ifadelerini kullandı.

Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir