banner

Koray Aydın ve Meral Akşener’den ortak basın toplantısı

Koray Aydın ve Meral Akşener'den ortak basın toplantısı

Meral Akşener’in kuracağı yeni partiye bir destek de Koray Aydın’dan geliyor. MHP Trabzon Milletvekili Koray Aydınlatılmış, sürpriz kararla Meral Akşener’in kuracağı yeni partiye katılma kararı aldı.

Koray Okumuş’ın bugün Ankara’da düzenleyeceği basın toplantısıyla bir süredir Meral Akşener öncülüğünde kuruluş çalışmaları süren yeni partide yer alacağını açıklayacağı öğrenildi. Saat 10:30’da Ankara’daki Swiss Otel‘de yapılacak toplantıya Meral Akşener‘in de katılacağı bildirildi.

MHP’Yİ TAKİPTEN ÇIKARDI

Aydın, görüşmeler sonucunda Akşener ile birlikte yürümeye karar vermişti. Kararını verince devlete ait Twitter hesabından MHP’yi çıkaran Aydın, Akşener ile müşterek basın toplantısında keza MHP’den ayrıldığını ayrıca de Akşener ile birlikte hareket edeceğini açıklayacak.

KAYNAK İÇİN GÖNÜLLÜ BAĞIŞLAR DEĞERLENDİRİLİYOR

Gazete Habertürk’ten Saliha Çolak’ın haberine tarafından; Kurulacak partinin kaynak ya da finansman sorununu çözmek için de gönüllü bağışlar değerlendiriliyor. Meslek dünyasından destek aldıklarını bildiren kaynaklar, koşullu yardımların geri çevrildiğini kaydetti. Partinin kurucular kuruluna bazı isimlerin alınması karşılığında yüklü miktarda destek vaatleri geldiği fakat bunun kabul edilmediği belirtiliyor. Finansman ya da kaynak arayışı ile etkili isimlerin transferine karşın temaslar da sürüyor.

TEŞKİLAT AYDIN’A ITIMAT

ÖTE TARAFTAN teşkilatın ülkücü camiada ağırlığı olan Koray Aydınlatılmış’a emanet edileceği ifade ediliyor.

 

Haber Etiketleri:
Haber Kategorisi:
Gündem

Bu Habere Yorum Bırak

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir